Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kutsub osalema kauni kodu konkursil

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kaunis õueala Foto: Maris Tomba

28. mai 2020 / Kuni 12. juunini oodatakse kõiki teatama Tartu ilusatest aedadest ja õuealadest, mis võiksid osaleda „Eesti kauni kodu“ konkursil.

Kaunitest kinnistutest võivad teada anda nii omanikud ise kui ka naabrid või tähelepanelikud kaaslinlased. Konkursile esitatud kinnistute omanikele tehakse ettepanek konkursil osalemiseks. 

Sel aastal saavad nominendid otsustada, kas esitlevad välisruume ainult fotodena või annavad hindamiskomisjonile võimaluse aeda ka üheskoos külastada.

Konkursiga soovitakse esile tõsta üle Tartu asuvaid arukate ruumilahendustega, loodust hoidvaid ja südamega hooldatud kinnistuid ning tunnustada nende omanikke või esindajaid. 

Tiitel "Eesti kaunis kodu" antakse kuni kolmele Tartu kinnistule, mille aadress, lühikirjeldus ja fotod edastatakse Eesti Kodukaunistamise Ühendusele, et auhinnata kinnistute omanikke Eesti Vabariigi presidendi autasu ehk tunnusmärgiga. Kaunid kodud jõuavad raamatusse "Eesti kaunis kodu". Tiitel "Kaunis Tartu kodu" või eripreemia antakse Tartu linna tasandil tunnustust väärivatele kinnistutele.  

Lisaks eramute ja korterelamute aedadele-hoovidele hinnatakse konkursil ka ühiskondlike ja ärihoonete ümbrusi ning sel aastal julgustavad konkursi korraldajad esitama ka mõnusaid olemiskohti terrassidel või kortermajade rõdudel.

Konkursil osalenuid tänatakse ja tunnustatakse linnapea pidulikul vastuvõtul, mis toimub Tartu linna päeval, 29. juunil.

Teated ilusatest kodudest on oodatud e-posti aadressil [email protected] või telefonil 736 1239.

Eelnevate aastate kaunite kodude fotod.

Viimati muudetud 29.05.2020