Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kuulutas välja Eesti kauni kodu piirkondliku konkursi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kooli 10 Foto: Katrin Maask

6. mai 2022 / Tartu linn kuulutab välja „Eesti kaunis kodu 2022“ piirkondliku konkursi, kuhu on oodatud kandideerima traditsioonilised ühepereelamud, korrusmajad, ühiskondlikud hooned, ettevõtte rajatised, aga ka pargid, keskused, hoonete kompleksid, elamukvartalid jne.

Kaunitest kinnistutest võivad teada anda nii omanikud ise kui ka nende naabrid või teised kaaslinlased. Infot oodatakse kuni 3. juunini ruumiloome osakonna kontakttelefonil +372 514 8828 või e-posti aadressil erge.jogela@tartu.ee. Kuna kinnistu omanik või valdaja peab konkursil osalemisega nõustuma, võtab linnavalitsus kandidaatidega ise ühendust.

Kuni kolm Tartu parimat saavad tiitli „Eesti kaunis kodu“ ning esitatakse vabariiklikeks võitjateks, kes on oodatud ka vabariigi presidendi auhindamistseremooniale taasiseseisvumispäeva paiku. Tartu linna tasandil tunnustust väärivatele kinnistutele antakse tiitel „Tartu kaunis kodu“ või eriauhind. Kõiki Tartu linna parimaid premeeritakse linnapea pidulikul vastuvõtul, mis toimub Tartu linna päeval, 29. juunil.

25 aastat tagasi, 1997. aasta emadepäeval taasalgatas president Lennart Meri riikliku kodukaunistamise liikumise, mille raames tunnustatakse hoole ja südamega heakorrastatud kinnistuid. Konkursi eesmärgiks on eeskujude seadmine, kodukoha kaunistamise traditsiooni jätkamine ja arendamine, elukeskkonna puhtamaks, kaunimaks muutmine, töö- ja elamiskultuuri ausse tõstmise ning väärtustamise läbi. Vabariigi parimatest kodudest koostatakse ka iga-aastane album „Kaunis Eesti kodu“.

Žürii eesotsas abilinnapea Gea Kangilaskiga asub esitatud kinnistuid hindama 9. juunil. Võistlust korraldab Tartu linnavalitsus koostöös mittetulundusühinguga Eesti Kodukaunistamise Ühendus.

Lisainfo ja eelnevate aastate kaunite kodude fotod.

Täiendav info: Erge Jõgela, linnakujunduse spetsialist, ruumiloome osakond. Kontakt: +372 514 8828 või Erge.Jogela@tartu.ee

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 05.06.2022