Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Lastekirjanduse auhinna laureaat on Grethe Rõõm

Tartu Linnaraamatukogu pressiteade

23. aprill 2024 / Tartu lastekirjanduse auhinna (Lapsepõlve auhind) võitis Grethe Rõõm raamatuga „Kaarnapuu“. Raamatu andis välja kirjastus Varrak ning see on esimene osa triloogiast. Tartu lastekirjanduse auhinnale kandideerisid 2023. aastal ilmunud laste- ja noorsooraamatud. Auhind antakse Tartus pidulikult üle 12.-19. oktoobrini toimuval laste- ja noortekirjanduse festivalil Luup.

Grethe Rõõm on laste- ja noortekirjanik, kes on varasemalt kirjutanud raamatud „Lohe Lembitu lood”, „Tähtraamatu tagasitulek”, käesoleval aastal ilmus tal uus lasteraamat „Ruudi, Tuula ja hambahaldjas Tauno“.

Zürii hinnangul on „Kaarnapuu“ puhul tegemist põneva, kõheda ja maagilinsee noorteraamatuga, kus on parajas koguses päriselu oma pereprobleemide ja esimese armumisega. See on müstika, armastuse, suureks saamise raskuste ja suguvõsalugude hästi kombineeritud noorteromaan. „Raamat on ka professionaalselt kujundatud ja Jane Mustriku lugema kutsuva kaanepildiga.  On sümpaatne, et fantaasiaraamatu tegevuspaigaks on autor valinud oma kodukoha Rõuge. Raamat julgustab jälgima oma südamehäält ja seisma selle nimel, mis oluline,“ tõi žürii esimees Tiia Kõnnussaar välja.

Auhinna nominentideks olid tänavu veel Margus Haava “Hundiema ühepajatoidu saladus”,  Mika Keränen ja Contra  “Herta, löö siseküljega!”, Jana Maasiku “Kummituste peatänav” ning Mari Teede “Ingmar ja meri”.

Žüriisse kuulusid Tiia Kõnnussaar, Kirsti Läänesaar Tartu Linnaraamatukogust, Marge Pärnits Tartu Mänguasjamuuseumi esindajana ning eesti keele ja kirjanduse õpetajad Britta Põldma (Tartu Variku Kool) ja Kadriliis Karu (Tartu Forseliuse Kool).

Tartu Lastekirjanduse auhinda antakse välja alates 2015. aastast. Kümne  aasta jooksul on auhinna võitnud  Kairi Look, Andrus Kivirähk, Reeli Reinaus, Jana Maasik, Tuul Sepp, Triinu Laan, Ilmar Tomusk ning kahekordne laureaat on Kadri Hinrikus (2018 ja 2022).  

Lapsepõlve auhinda rahastab Tartu linn, auhinna väljaandmist korraldab Tartu Linnaraamatukogu koos Tartu Mänguasjamuuseumiga.

Viimati muudetud 23.04.2024