Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu laulu- ja tantsupeol on kasutusel pandinõude süsteem

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Pandinõud laulu- ja tantsupeol Foto: Evelin Lumi

14. juuni 2024 / Tartu 2024 laulu- ja tantsupeol kasutatakse nii esinejate toitlustusalal kui ka toidu- ja kaubandusalal ainult korduskasutusnõusid ja söögiriistu.

Laulu- ja tantsupeol toitu või jooki ostes tuleb külalistel pandinõude eest maksta lisaks 2 eurot pandiraha. Ka söögiriistad on korduskasutatavad, aga nende eest panti maksma ei pea. Tühjad nõud ja söögiriistad tuleb viia lähimasse pandinõude tagastuspunkti.

“Iga pandinõud saab kasutada ligikaudu 100 korda. See tähendab 100 ühikut vähem ühekordseid nõusid,” selgitas korduskasutusnõude partner, Eesti Pandipakendi tegevjuht Kaupo Karba.

Tagastustelkides saab pandiraha tagasi sularahas, tagastusautomaate kasutades laekub raha pangakaardile. Arvestada tuleb sellega, et raha laekumine pangakontole võib võtta kuni 5 tööpäeva. Tantsupeo alal on 2 pandinõude tagastustelki ja 1 tagastusautomaat. Laulupeo alal on 3 tagastustelki ning 6 automaati.

Korduskasutusnõude süsteem on üks meede Tartu laulu- ja tantsupeo keskkonnamõju vähendamiseks. Teiseks olulise mõjuga tegevuseks on jäätmete liigiti kogumine, mida toetavad kohapeal rohesaadikud. Teiste peonädala kestlike põhimõtetega saab tutvuda kodulehel 2024.tartulaulupidu.ee/rohejuhis/ 

Viimati muudetud 14.06.2024