Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu liikluspiirangute info koondati ühele veebilehele 

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Uue veebilehe kuvatõmmis Foto: Tartu linn

28. juuni 2023 / Värskelt valminud rakenduse kaudu saavad tartlased oma kodukandi liiklusmuudatuste info tellida otse meilile. 

Uus liikluspiirangute rakendus annab infot kõikide liiklust mõjutavate teetööde kohta. Lisaks on rakenduses välja toodud avalike üritustega seotud teede sulgemised ning ka bussiliinide ümbersõidud. Kaarti uuendatakse pidevalt, mistõttu on värskeim info alati kättesaadav. 

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et tänapäevased tehnoloogilised lahendused võimaldavad liikluspiirangutega seonduva info senisest tõhusamalt huvilisteni viia. “Digilahendusega saame olemasolevad andmed kokku korjata, töödelda ja teha argiselt vajaliku info ligipääsetavaks kogu linnarahvale. Me ei pea alati saatma igasse postkasti paberil infolehte, kui huvitatud inimene saab näiteks oma kodutänava kohta teavituse tellida meilile,“ ütles Tamm. 

Veebilehel liikluspiirangud.tartu.ee saab liiklusinfot otsida nii otsingusõna kui kaardivaate kaudu. Kaardivaates on näha kõik aktiivsed liikluskorralduse muudatused ning kaarti suurendades on näha piirangute täpne ulatus. Samuti on võimalik näha detailset infot ümberkorralduse põhjuse, kestvuse ja kontaktide kohta. 

Rakendus võimaldab tellida meilile teavituse algavate teetööde kohta. Teavitust saab tellida nii linnaosa kaupa kui joonistades kaardile täpselt selle ala, mis inimest huvitab. Nii on näiteks võimalik saada teavitusi kõikide Annelinna linnaosa ja konkreetse Riia tänava lõigu liikluspiirangute kohta. Teavitus saadetakse meilile kõikide algavate sulgemiste kohta huvipakkuvas piirkonnas. 

Liikluspiirangute rakenduse arendas välja Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakond koostöös avalike teenuste arendamise meeskonnaga ja see on linnavalitsuses igapäevases kasutuses ka töökeskkonnana. Avalik vaade asub aadressil liikluspiirangud.tartu.ee  

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 28.06.2023