Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn aitab huvihariduse ja -tegevuse koostööpartneritel leevendada kommunaalkulude tõusu

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Huvitegevus Foto: Evelin Lumi

20. juuni 2022 / Alates tänasest, 20. juunist saavad huvihariduse ja -tegevuse ning kultuuri valdkonna koostööpartnerid esitada taotlusi erakorralisest energiahindade tõusust põhjustatud kommunaalkulude tõusu kompenseerimiseks. Toetust saavad taotleda ühingud, kes on 2021. ja 2022. aastaks saanud huvihariduse ja -tegevuse, kultuuriprogrammi või kolmeaastase kultuuritegevuse toetust.

“Kultuuriosakond uuris koostööpartneritelt energiakulude keskmise kasvu kohta ning kiirele küsitlusele vastas lausa 33 ühingut. Ühingute energiakulude kasv võrreldes eelmise aastaga oli vastuste põhjal üle 20 protsendi, mis näitab toetuse vajalikkust meie koostööpartneritele,” ütles kultuuriosakonna huvihariduse ja -tegevuse valdkonna juht Mari-Ann Saluste.

Linn hüvitab 2021. aasta novembri kuni 2022. aasta jaanuari kommunaalkulude suurenemist. Hüvitatavateks kommunaalkuludeks on elektri- ja küttekulu, mis kokku peavad olema suurenenud vähemalt 20 protsenti võrreldes sama perioodiga aasta varem. Toetust antakse kuni kahekordses kulude suurenemise ulatuses, toetuse ülemmäär on 5000 eurot ühe taotleja kohta. Meetme kogumaht on 90 000 eurot.

Toetust saab taotleda Tartu linnaportaalis 20. juunist kuni 8. juulini. Taotluses tuleb esitada juba tehtud kulutuste kohta dokumendid. Kuna toetus arvutatakse reaalsete kuludokumentide alusel, siis aruandluskohustust toetuse saamisega ei kaasne.

Vaata lisaks Tartu kodulehelt: "Kommunaalkulude tõusu toetus huviharidust ja huvitegevust pakkuvatele ühingutele ja kultuuriühingutele 2022. aastaks"

Lisainfo: kultuuriosakonna teenuste arendusspetsialist Hegert Leidsalu, [email protected]

Viimati muudetud 20.06.2022