Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn avab välispordihooaja tasuta ligipääsetavate treeningutega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tähtvere spordipark Foto: Marti Viilu

16. aprill 2024 / 29. aprillil toimuvad treeningud ligipääsetavas Tähtvere spordipargi jõulinnakus aadressil Herne 67. Treeningule on oodatud kõik huvilised, nii algajad kui ka edasijõudnud.


Treeningul antakse teadmised, kuidas üles ehitada tõhusat ja oma võimekusele vastavat treeningut. Avatud on kolm treeningrühma. Pärast avaüritust jätkuvad traditsiooniks kujunenud regulaarsed välitreeningud Anne kanali rannas ning juhendatud treening ja väljakul olevate spordivahendite tutvustus ratastoolikasutajatele ning teistele liikumisraskustega tartlastele. 

Välispordihooaja avaürituse ning tasuta välitreeningute eesmärk on suurendada Tartu linna välijõusaalide kasutajaskonda ning julgustada ka liikumisel abivahendi kasutajaid senisest enam liikumisharrastusega tegelema.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on liikumine oluline kõikide inimeste füüsilise ja vaimse tervise hoidmiseks. "Tähtvere spordipargi spordi- ja mänguväljak ühendab liikumisvõimalused nii täiskasvanutele, lastele kui eakatele, lisaks on mitmed trenažöörid ligipääsetavad ka ratastoolikasutajatele," sõnas Lees. Abilinnapea peab äärmiselt oluliseks, et Tartu välispordialasid arendades arvestataks erinevate kasutajagruppide soove, füüsiliste võimete erinevusi ning ka võimalikke erivajadusi.  

Ürituse ajakava
18.00 – Abilinnapea Mihkel Leesi tervitussõnad
Gruppidesse jagunemine
18.10 – Ringtreeningud kolmele rühmale:
Ratastoolikasutajatele füsioterapeut Jass Kivitari juhendamisel
Eakatele ja teiste liikumisabivahendi kasutajatele füsioterapeut Ave Kängsepa juhendamisel 
Täiskasvanutele ja noortele personaaltreeneri Egert Ermi juhendamisel.
Ave ja Egerti grupid on juhendatud ka eesti viipekeeles. 
Treeningu orienteeruv kestus on 1h, olenevalt gruppide suurusest võib kesta vähem või rohkem.
Eelregistreerumine ei ole vajalik. 

Kogu ürituse vältel ning treeningute lõpus on huvilistel võimalik saada infot ligipääsetavuse kohta. Tartu linnavalitsuse tervisespetsialist Riin Seidla näeb, et kui iga inimene oma teadmisi ligipääsetavuse kohta suurendaks, siis toimuks mõttemalli muutus, mis on hädavajalik, sest igaüks meist võib olla ühel hetkel seotud otsusega, mis määrab ära teenusele, meelelahutusele või keskkonnale ligipääsetavuse. "Vajalik on vaid tahe kaasata kõiki ning teha midagi head kõiki arvestades," sõnab Riin Seidla.

Ligipääsetavuse info
Üritusele saab bussiliiniga nr 13. Väljuda „Laululava“ peatuses. Autoga saabuja saab tasuta parkida „Laululava“ bussipeatuse lähedusse. Edasi suundu sõidukita „Tähtvere spordipark“ viida järgi kergliiklusteele, kus asub pargi viidasüsteem ja suundu "Jõulinnaku" ehk Emajõe poole. Teekatteks on alguses asfalttee ning seejärel kinni tallatud kruus.

Kui kasutad liikumisel ratastooli, läbi esimesel korral teekond isikliku abistajaga. „Laululava“ bussipeatuse juures suusakoolist üle tee soojakus on olemas inva-WC. Ligipääsetavuse lisainfo ja saabumise alternatiivid tee kindlaks kontakteerudes Riin Seidlaga telefonil 5309 9138.

 

 

Sille Võsaste

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5214620

Viimati muudetud 02.05.2024