Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn jätkab puuetega inimeste eluruumide kohandamist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

kohandatud pesuruum

31. jaanuar 2020 / Tartu linn jätkab puuetega inimeste eluruumide kohandamist nende erivajadustele vastavaks. Algamas on projekti kolmas voor, kuhu saab taotlusi esitada kuni 16. märtsini.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul annab  projektis osalemine puuetega inimestele hea võimaluse oma elukvaliteeti parandada. "Esimeses taotlusvoorus  kohandati 50 kodu, II voorus kohandatakse 156 kodu ja III voorus saab kohandada veel 24 kodu," ütles Lees. „ III voorus on kohanduste toetusteks kavandatud 219 337 eurot, millest Tartu linna omaosalus on 32 900 eurot," lisas abilinnapea.

Projekti raames on võimalik kohandada koduseid liikumisteid (eluruumi sissepääs, hoone välisukse ja eluruumi vaheline käigutee, hoonesse ja selle territooriumile sissepääs), hügieeniruume ja kööki. Kohandada saab Tartu linnas asuvat aastaringseks elamiseks sobivat eluruumi, mis on toetuse taotleja rahvastikujärgne ja tegelik elukoht ning on tema enda või tema pereliikme omandis, kaasomandis või kasutuses üürilepingu alusel.  

Taotlus eluruumide kohandamiseks tuleb esitada hiljemalt 16. märtsiks 2020 Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnale. Need tuleb saata meiliaadressil [email protected] või postiaadressil Raekoja plats 3, Tartu, märgusõnaga “Puudega inimeste elusaseme kohandamise toetus”. Samuti võtavad taotlusi vastu elukohajärgsed sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskused.

Taotluse blankett on kättesaadav Tartu linna kodulehel: https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Sotsiaalabi-ja-tervish…

Enne taotluse esitamist palutakse lugeda läbi infokiri: https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Sotsiaalabi-ja-tervish…

Taotluse esitamisele järgnev menetluse käik:
- sotsiaal- ja tervishoiuosakond kontrollib, kas taotlus vastab projekti tingimustele
- sotsiaal- ja tervishoiuosakond esitab Tartu linna koondtaotluse rakendusüksusele hiljemalt 1.05.2020.
- taotluse rahastamise otsuse alusel tehakse kohandustööd vastavalt ERFi meetmes kehtestatud projekti tingimustele.

Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest “Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine”.

Lisainfo sotsiaal- ja tervishoiuosakonna hoolekandeteenistusest: Maarika Kurrikoff, tel 736 1305 ja Maret Einla, tel 7361 024.

Viimati muudetud 03.02.2020