Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
18°

Tartu linn ootab giide atesteerimisele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

turistid Foto: Kerly Ilves

30. august / Tartu linn kutsub uusi ja tegevgiide oktoobrikuus toimuvatele atesteerimistele.

Võimalik on läbida esmane, kordus- ning teematuuride atesteerimine.

Tartu linna turundusjuhi Helen Kalbergi sõnul on heal tasemel giid kui linna visiitkaart. "Giidid on sageli esimesed, kellega linna külalised põhjalikumalt kokku puutuvad ja seetõttu mängib giidi professionaalsus ja avatud suhtumine linna maine kujundamisel kaalukat rolli," rääkis Kalberg.
Selleks, et tagada linnas kvaliteetne giiditeenus, töötas Tartu linn koos giididega eelmisel aastal välja giidide atesteerimise korra.

Esmasele ja teematuuride atesteerimisele on oodatud kõik huvilised alates 18. eluaastast, kellel on vähemalt keskharidus, kordusatesteerimisele aga tegevgiidid, kellel hakkab atesteering lõppema või kelle atesteeringu aegumisest on möödas vähem kui aasta.

Esmane atesteerimine koosneb kirjalikust testist ning praktilisest giidieksamist (bussi- ja jalgsi ekskursioon), kordusatesteerimine ainult praktilisest eksamist (jalgsi ekskursioon) ning teematuuride atesteerimine planeeritud tuuri marsruudikavandist, kirjalikust minitestist ja praktilisest eksamist (jalgsi ekskursioon).  

Alates käesolevast aastast toimub esmane atesteerimine üle aasta oktoobrikuus, kordusatesteerimine ja teematuuride atesteerimine toimub iga aasta oktoobris. Giidieksami edukalt sooritanutele väljastatakse giiditunnistus, mis kehtib 5 aastat.

2018. aasta Tartu linna giidide atesteerimiste ajakava on järgmine:
•    18. september – teematuuride infotund. Mõeldud neile, kes soovivad läbida teematuuride atesteeringu. Täpne ajakava ja registreerimisinfo saadetakse laiali septembri alguses.
•    30. september  – atesteerimisele registreerimise tähtaeg, teematuuride atesteerijad peavad koos registreerimissooviga saatma ka teematuuri(de) kavandi(d).
•    4. oktoober  – konsultatsioon (täpsem kellaaeg ja koht selguvad peale registreerimise lõppu  1. oktoobri õhtuks). Konsultatsiooni esialgne prognoositav algus on 16.30.
•    11. oktoober  – esmase atesteerimise teoreetiline (kirjalik) eksam ning teematuuride atesteerimise kirjalik minitest. Täpne kellaaeg selgub peale registreerimist, prognoositav algus 10.00 ja kohaks Tartu Külastuskeskuse demosaal.
•    16.-18. oktoober  – esmase atesteerimise praktiline eksam (suuline buss+jalgsi), kordusatesteerimine (suuline jalgsi) ning teematuuride praktiline eksam (suuline jalgsi). Kuupäevad ja kellaajad määratakse atesteerimisliigiti kindlaks peale seda, kui on selgunud palju atesteeritavaid grupiti on, st peale registreerimise lõppu, hiljemalt 5. oktoobril .

Eksamile registreerumisel tuleb kirjale lisada maksekorralduse koopia ja digitaalne dokumendifoto. Makse tegemisel märkige selgitusse oma nimi ning kindlasti on oluline eraldi välja tuua, millisel atesteerimisel soovitakse osaleda – esmasel, korduv- või teematuuride atesteerimisel ning mis keeles/keeltes eksameid sooritada tahetakse.
Teematuuri teemakavandi(d) tuleb saata koos registreerumiskirjaga.

Atesteerimine on tasuline:
•    esmane atesteerimine 40 €
•    kordusatesteerimine 20 €
•    teematuuri atesteerimine 20 €
SA Tartumaa Turismi arveldusarve number: EE242200221012304942

NB! Atesteerimisele lubatakse vaid need, kes on tähtaegselt registreerunud ning vajalikud dokumendid/tõendid esitanud.
Registreerimine toimub läbi Tartu Külastuskeskuse e-posti: info@visittartu.com.

Atesteerimist korraldavad Tartu linn ja SA Tartumaa Turism koostöös giide ühendavate organisatsioonidega. Atesteerimise korraga on võimalik tutvuda www.visittartu.com kodulehel.

Lisainfo: Pilvi Käiro, pilvi.kairo@visittartu.com.

Viimati muudetud 30.08.2018