Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn tunnustab teenekaid tartlasi medaliga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Medalid

17. juuni 2019 / Linnapea Urmas Klaas annab Tartu linna medalid üle 28. juunil kell 12 raekoja saalis pidulikul tseremoonial.

Tartu Linnavalitsus otsustas tänavu tunnustada Tartu linna medaliga Hugo Treffneri gümnaasiumi matemaatikaõpetajat Hele Kiiselit, Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabori juhatajat Merike Kulli,  OÜ TMB Element nõukogu esimeest Vallot Mangust ja Anne sauna kauaaegset juhatajat Vambola Niitu.

Hele Kiisel
Hele Kiisel töötab Hugo Treffneri gümnaasiumis matemaatikaõpetajana 1977. aastast. Lisaks eeskujulikult tehtud põhitööle on ta olnud mitmete kogu Eestit mõjutanud haridusuuenduste initsiaatoriks ja läbiviijaks. Tal on oluline roll Hugo Treffneri gümnaasiumi kujundamisel õpilaskeskseks, paljude õppesuundade ja valikainetega gümnaasiumiks.
Eesti Matemaatika Seltsi Koolimatemaatika Ühenduse juhina on Hele Kiisel korraldanud mitmeid matemaatikaõpetajate koolituspäevi ja seminare, korraldanud PISA koolitustuuri, kutsunud ellu üleriigilise matemaatikaõpetajate aktiivi ning hoolitsenud matemaatika kui huvitava õppeaine propageerimise eest.

Merike Kull
Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabori juhatajana on Merike Kull teinud suurepärast tööd õpilaste tervise nimel. Liikumislabori algatatud programm "Liikuma kutsuv kool" otsib lahendusi, mis võimaldaksid õpilastel koolipäeva jooksul rohkem liikuda. Programmiga on liitunud 78 kooli üle Eesti.
Merike Kulli juhitud liikumislabori ja erinevate koolide koostöö on andnud tuhandetele Eesti lastele võimaluse õppida tervislikumas koolikeskkonnas – nautida kehaliselt aktiivsemaid vahetunni ja ainetunni tegevusi ning liikumist soosivat koolipäeva ülesehitust. Liikumislabori selgitustöö on andnud suure tõuke erinevate Tartu koolide rekonstrueerimiseks liikuma kutsuva kooliruumi põhimõtete järgi.

Vallot Mangus
Ettevõtja Vallot Mangus on alates 1990. aastast tegutsenud Tartu ehitusettevõtluses. Kuni 1993. aastani oli ta Tartu RBT firma Remet direktor. Seejärel kuus aastat ASi Tartu Maja finantsdirektor ja juhatuse liige. 1999. aastal sai temast ASi Tartu Maja Betoonitooted juhatuse esimees, alates 2009. aastast on ta sama ettevõtte nõukogu liige. 2018. aastal sai Vallot Mangusest OÜ TMB Element nõukogu esimees. Ta kuulub ka Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juhatusse.
Vallot Manguse juhtimisel on OÜ TMB Element muutunud üheks suuremaks betoonelementide tootjaks Balti riikides. Ettevõte on ka oluliseks tööandjaks Tartu linnas, andes tööd ligi 200 inimesele. Ettevõtte toodangust on monteeritud mitmeid nimekaid ehitisi nii Eestis kui ka eksportturgudel.

Vambola Niit
Vambola Niit töötas alates 1973. aastast Tartu teeninduskombinaadi Täht vanemmeistrina. 1986. aastal  asus ta tööle Tartu Teenindustootmisvalitsuse juhataja asetäitjana. Juba toona kuulusid tema haldusalasse kõik viis Tartu linnas tegutsevat sauna. Ühtlasi oli ta vastutav juba aasta varem ehitama hakatud Anne Sauna järelvalve eest ning seetõttu tunneb ta läbi ja lõhki Anne sauna iga süsteemi ja nurgatagust. 1990. aastal jätkaski ta tegevust munitsipaalettevõtte Anne Saun direktorina.

Lisainfo: Tartu linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Viimati muudetud 17.06.2019