Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn tunnustas parimaid konverentsikorraldajaid  

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Konverentsikorraldaja autasustamine V Spaa konverentsikeskuses Foto: Mana Kaasik

17. veebruar 2023 / Eesti Konverentsibüroo konkursi “Aasta Konverentsitegu 2022” tiitel tuli Tartusse. 

Neljapäeval, 16. veebruaril toimus V Spaa- ja Konverentsihotelli konverentsikeskuses Tartu konverentsisaadiku programmi tänuüritus, kus tunnustati 2022. aasta silmapaistvaid konverentsikorraldajaid ja anti üle tunnistused Tartu uutele konverentsisaadikutele.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul tutvustavad konverentsikorraldajad ja –saadikud pidevalt Tartu linna uutele külalistele ja nende töö on linna jaoks väga oluline. “Mul on väga hea meel tõdeda, et Tartust on saanud edukas konverentsisihtkoht, mis meelitab kohale ka mainekaid rahvusvahelisi sündmusi, mõjukaid ettevõtjaid ning loojaid. Järgmisel aastal on Tartu Euroopa kultuuripealinn ja sellega seoses ootame põnevat aastat nii kultuuri- kui konverentsimaastikul,“ ütles Klaas. 

Tartus toimus möödunud aastal 32 rahvusvahelist konverentsi, mis tõid siia 3591 välisdelegaati. Tänuüritusel tunnustas Tartu linn 24 konverentsi meeskonda. Kõige rohkem suuri rahvusvahelisi konverentse tõi linna Tartu Ülikool, enim osalejaid meelitas kohale ärifestival sTARTUp day. Lisaks nimetati kolm uut Tartu konverentsisaadikut: üks Tartu Ülikoolist ja kaks Eesti Maaülikoolist. Tartu konverentsisaadik toob Tartusse oma eriala konverentse panustades nii Tartu linna kui rahvusvaheliste konverentside arengusse. Tartus on tänaseks kokku 134 tunnustatud konverentsisaadikut.  
 
Eesti Konverentsibüroo konkursi “Aasta Konverentsitegu 2022” tiitli pälvis 100-300 osalejaga konverentside kategoorias Euroopa Muuseumide aastakonverents ja auhindade gala, mis toimus maikuus Eesti Rahva Muuseumis. 

Tutvu tunnustuse saanud konverentsidega SIIN ja saadikuprogrammiga SIIN.  

Viimati muudetud 17.02.2023