Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linna päeva galakontsert jutustab Tartust läbi ajaloo

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu linna päeva galakontsert jutustab Tartust läbi ajaloo Foto: Maanus Kullamaa

31. mai 2024 / 29. juunil tähistatakse Raekoja platsil Tartu linna päeva suurejoonelise galakontserdiga “Kultuuripealinn läbi sajandite”. Paljude armastatud lugude kõrval kõlab kontserdil kultuuripealinna tunnuslugu “Young Blood City”, mis saab spetsiaalselt linna päevaks orkestriseade.

Galakontsert viib muusikalisele rännakule läbi ajaloo. Kava algab Tartu esmamainimisega 1030. aastal, käib läbi mitme olulise hetke nagu linnaõiguste saamine ja ülikooli asutamine ning jõuab viimaks tänaseni, mil Tartu kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit. “Kuna 1030. aastast heliteoseid säilinud ei ole, kirjutab Tauno Aints galakontserdiks eraldi avaloo,” räägib kontserdi loovjuht Mihhail Gerts.  

Mihhail Gertsi jaoks oli Tartu kultuuripealinn juba ammu enne 2024. aastat. “Seetõttu tekkis ka idee jalutada kontserdiga läbi Tartu ajaloo. Kava sai kokku pandud selliselt, et esindatud oleksid erinevad muusikastiilid: keskajast tänapäevani, klassikast popmuusikani, pakkudes avastamis- ja äratundmisrõõmu,” rääkis loovjuht. Enamik kavas olevatest lugudest saab linna päevaks uue seade. 

Tartu ja tartlaste pidupäevaks kerkib suudlevate tudengite purskkaevu ümber lava, et tuua kontserdi keskmesse ka linnale oluline maamärk.  

Kontsert algab kell 19. Lavale astuvad Vanemuise teatri solistid Karmen Puis ja Oliver Timmusk, rahvusooper Estonia solist Jassi Zahharov, lisaks NOËP, Toomas Lunge, Arno Tamm, Päär Pärenson, Rene Laur, Sofia-Liis Liiv, Gloria Raudjärv ja Tristan Erik Teniste ning dirigent Mihhail Gerts koos Pärnu Linnaorkestriga.  

Kontserdile järgneb rütmikas järelpidu, kus valib DJ-puldis muusikat NOËP.  

Galakontsert ja järelpidu on kõigile tasuta.  

Tartu linna päeva toimub veel mitmeid näitusi, jalutuskäike, kontserte, arutelusid ja tänuüritusi. Täpne programm avalikustatakse peagi ning on leitav tartukorraldab.ee lehelt.  

Lisainfo: Tartu linna päeva produtsent Ragnar Konson, [email protected], +372 5825 0301 

Viimati muudetud 30.06.2024