Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linna parimad kultuurikandjad on selgunud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu Uus Teater auhinda vastu võtmas. Foto: Lilian Lukka

21. veebruar 2019 / Täna õhtul toimunud tänuüritusel kuulutati välja Tartu Kultuurikandja 2018 laureaadid.

Tartu aasta kultuurisündmuse tiitli sai rahvusvaheline üliõpilasfestival Gaudeamus 2018 kui suurejooneline ning palju positiivset tähelepanu pälvinud festival.

Aasta kultuuriorganisatsiooni laureaadiks kuulutati ettevõtliku, eduka ning loominguliselt silmapaistva aasta eest Tartu Uus Teater.

Aasta teose looja tunnustuse pälvis Edward von Lõngus erakordsete kunstielamuste pakkumise eest nii Tartu tänavatel ja Tartu uue kunsti oksjonil kui ka projekti (R)estart Reality vahendusel 13 Euroopa riigi pealinnas.

Aasta rahvakultuurikandja tiitliga pärjati kauaaegse südamega tehtud töö eest Tartu ja eesti koorimuusika arendamisel ning Tartu Noortekoori juhtimisel dirigent Riho Leppoja.

Noore kultuurikandja tunnustuse pälvis julgete ideede ja tähelepanu äratanud projektide elluviimise eest Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi arendusjuht Toomas Koitmäe.

Aasta kultuurikorraldajaks kuulutati südamega tehtud töö ning väljapaistvalt professionaalse tegevuse eest Tartu kultuurielu edendamisel endine Vanemuise teatri produtsent Marika Goldman.

Aasta uustulnukaks nimetati Kogo galerii uue, kaasaegset kunsti eksponeeriva galerii avamise ja selle aktiivse tegevuse ning ambitsioonika näitusteprogrammi eest.

Aasta kultuurikajastaja laureaadiks nimetati Nostalgilise Tartu Facebooki kogukonna loojad Tartu linna kultuuri- ja ajaloo kajastamise eest.

Aasta kultuurisõbraliku ettevõtte tiitli pälvis Hotell London olulise ja järjepideva toetuse eest Vanemuise draamanäitlejate enesetäiendamisel.

Kultuurikandja on Tartu linna tänu- ja tunnustuspreemia möödunud kalendriaastal oma tegevusega silma paistnud ja Tartu kultuurielu edendanud isikutele ja kollektiividele.
Kultuurikandja tiitli pälvinutele andis linnapea Urmas Klaas üle tänukirja koos Markus Kasemaa loodud kunstiteosega. Aunimetusega kaasneb rahaline preemia.

Tänuürituse stsenarist ja lavastaja oli Kaija M Kalvet, videote autor Henry Griin, helikujunduse lõi Martin Rästa. Külalistele esines Mick Pedaja bänd.

Lisainfo: kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul, tel 736 1351, 5271723.

 

Viimati muudetud 21.02.2019