Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Linnaraamatukogu 111. sünnipäeva tähistamine pakub mitmekülgset kultuuriprogrammi

Tartu Oskar Lutsu nimelise linnaraamatukogu pressiteade

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu

1. aprill 2024 / Tartu Linnaraamatukogu 111. sünnipäeva tähistatakse 1.-14 aprillini nii linnaraamatukogu peamajas kui kõigis harukogudes. Ootamas on kontsert, etendus, kirjanduslik ajalooretk, kohtumised kirjanikega ning mitmeid põnevaid näituseid.

Sünnipäevapidustustele loovad hoogsa alguse Abja Accordion Bandi muusikud 3. aprillil. Meelelahutuslikku õhtut pakub ka 5. aprillil raamatukogus esinev Aleksandr Popov, kelle stand-up etendus keskendub raamatute ja lugemise rollile.

Sünnipäevanädalal tulevad külla mitmed lastekirjanikud, Asko Künnap õpetab töötoas noortele, kuidas jutustada piltidega. Lastekirjanduse teemat vaadeldakse süvendatult traditsioonilisel algupärase lastekirjanduse päeval 10. aprillil, kus juttu tuleb seekord tunnetest laste- ja noortekirjanduses.

Lugemissoovitusi jagavad ajakirja "Keel ja Kirjandus" peatoimetaja Johanna Ross ja Tartu ülikooli kultuuriteaduste instituudi asejuhataja Jaak Tomberg. Esmakordselt korraldatakse sünnipäevanädalal raamatukogus maailmas tuntud Drink&Draw, kus kõigil huvilistel on võimalus joonistada raamatukogu kirjarahvast. Oma loomingut tutvustavad Lauri Sommer ja Katri Raik ning Jüri Liiv ja Mihkel Kunnus vestlevad keskkonnahoiu ja rohepesu teemadel.

Sünnipäeva järgselt tulevad raamatukokku külla ka Urmas Vadi, Piret Põldver, Tiina Laanem ja David Vseviov.

Linnaraamatukogu on Tartu enim külastatud kultuuriasutus, eelmisel aastal toimus raamatukogus 902 erinevat üritust või koolitust, millest sai osa üle 33 000 inimese. Keskkogu ja harukogusid külastas 2023. aastal iga päev umbes 1500 inimest, iga tartlase kohta tehti raamatukogust 10 laenutust ning iga registreerunud lugeja kohta 26 laenutust.

Raamatukogu sünnipäevakava näeb kodulehel www.luts.ee

Viimati muudetud 01.04.2024