Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linnaruumi häkaton aitab linlastel kujundada meelepärase elukeskkonna

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Arutelu Lodjakojas Foto: Ketlin Lääts

19. mai 2022 / Tartu linn ja Garage48 koostöös Swedbankiga korraldavad Lodjakojas 3.-5. juunil Tartu linnaruumi häkatoni. Üritusel saab luua valmislahendusi linnaruumiga seotud ideedele ja lahendada murekohti. Tartu linn toetab sobivate ideede ellu viimist järelmentorluse ja õigete kontaktidega kokku viimisega. 

Tartu linnaruumi häkaton on 48-tunnine arendusnädalavahetus, kus tiimid töötavad ideedest välja prototüübid, mudelid või muud linnaruumiga seotud valmislahendused. Tartlased saavad anda oma panuse meelepärase elukeskkonna kujundamisesse ja leida kiireid lahendusi linnaruumiga seotud probleemidele.

“Selleks, et luua tark, kõigiga arvestav linnaruum, peame oluliseks tartlaste ja siinsete ettevõtete kaasamist. Häkaton on suurepärane võimalus kõigil, kes tahavad linnaruumis midagi muuta, seda päriselt teha. Tervitame kõiki ideid, mis on seotud kestliku, inspireeriva, ligipääsetava ja nutika elukeskkonnaga,” sõnas Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakonna juhataja Kaili Ojamets.  

Lahenduste loomist toetavad ekspertmentorid, parimaid tiime autasustatakse ning kolm ideed viiakse ellu. Auhinnafondi kuulub mitu pääset kiirendiprogrammidesse, piletid ettevõtlusüritustele ja jätkunõustamine.

Osalejaid oodatakse kõikidest eluvaldkondadest – arendajaid, disainereid, turundajaid, linnaplaneerijaid, insenere, teadlaseid, sotsiolooge, ettevõtluse arendajaid ja kõiki teisi, kes tahavad panustada linna arengusse.

Häkaton toetab ka Tartu linna ambitsiooni saada kümne aasta jooksul saja kliimaneutraalse linna hulka.  Eesmärgi saavutamiseks kasutab linnavalitsus jalajäljepõhist linnaplaneerimismetoodikat, pöörab tähelepanu elurikkusele, edendab rattaliiklust ja arendab 15-minuti linna ideed. 

Häkatonile registreerimine on avatud kuni 1. juunini. Registreerida saab üksi või tiimiga, ideega või ilma. 

Rohkem infot ja registreerimislingi leiate siit: garage48.org/events/tartu-urban-space-hackathon

 

Viimati muudetud 20.05.2022