Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linnaruumi tuleb kaasava eelarve toel sada uut pinki

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Pingid

26. mai 2023 / Tartu Linnavalitsus paigaldab selle suve lõpuks Tartu linnaruumi sada uut pinki. Praeguseks on välja valitud neli erinevat pingitüüpi, läbi viidud riigihange pinkide hankimiseks ja käimas on lõplik asukohtade valimine. Kaasava eelarve 100 000 euro eest saab hankida ja paigaldada sada uut pinki.

Selle nädala linnavalitsuse istungil tunnistati edukaks pakkumused kokku 90 pingile (73 536 euro eest). Edukad pakkumused tegid ettevõtted EXTERY OÜ ja VIACON Eesti AS. Lisaks hangitakse veel kümme pinki ning pinkide paigaldus.

Pingitüüpide valikul lähtuti sellest, et need oleksid võimalikult mugavad, seljatoe ja käetugedega ning laudiskattega, mis jätab sooja ja istuma kutsuva mulje. Kuna pinkidega tihendatakse eelkõige olemasolevat võrgustikku kesklinnast kaugemal, siis lähtuti ka sellest, mis ühes või teises kohas või linnaosas juba ees, et uued pingid sobituksid olemasolevasse tervikusse.

Selleks et linlaste arvamust pinkide asukohtade osas täpsemalt teada saada, toimus selle aasta alguses ideekorje, kus linlased said kaardirakendusel pakkuda pinkidele asukohti. Ettepanekuid sai teha ka infotelefonil 1789 ning toimus kaks töötuba eakamatele linlastele – Annelinna raamatukogus ja Tähtvere päevakeskuses. Ideekorjes osales kokku üle 400 linlase, kes tegid ligi 900 asukohaettepanekut.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm tänas kõiki, kes lõid kaasa pinkide asukohtade valikul. "Mõistame, et soove oli kordades rohkem, kui me hetkel planeeritava 100 uue pingiga täita suudame. Õnneks ei kao koostatud kaart ja ettepanekud kuhugi ning on suurepäraseks abimaterjaliks tulevastele töödele," lisas Tamm.

Linlaste pakutud asukohti analüüsisid linnamajanduse ja ruumiloome osakonna töötajad koostöös pinkide idee autoriga. Hetkel on välja valitud umbes 120 asukohta, kuid need tuleb kõik linnaruumis üle vaadata, kas neisse kohtadesse saab ka reaalselt pinki paigaldada või millist eeltööd uue pingi asukoht nõuab.

Asukohtade valikul lähtuti muuhulgas ka sellest, et pinke oleks erinevates linnaosades proportsionaalselt vastavalt elanike arvule ning väga oluliseks peeti vanusegrupi 60+ lisatud ettepanekuid. Mõnede välja pakutud asukohtade osas oli ka teada, et sinna on plaanis pingid paigaldada tänava rekonstrueerimise raames ja seetõttu neid asukohti ei valitud.

Asukohtade valikut tehes koorus selgelt välja ka linlaste soov saada rohkem pinke korteriühistute ja poekettide välialadele.

Pingid paigaldatakse linnaruumi selle suve lõpuks.

Kõik välja pakutud 898 asukohta kaardil.

Lisainfo: Tartu abilinnapea Raimond Tamm, tel 515 4738, linnamajanduse osakonna haljastus- ja puhastusteenistuse juhataja Eda Põldma, tel 504 2807.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 26.05.2023