Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Linnavalitsuse istungil

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

raekoda

12. juuli 2022 /

Tähtvere spordipark täieneb uute sportimisvõimalustega

Linnavalitsus kuulas informatsiooni Tähtvere spordiparki pumptracki raja ja välijõusaali ehitusest.

Herne tn 67 kinnistule rajatakse välijõusaal ja Laulupeo pst 29 kinnistule tuleb pumptracki rada. Välijõusaali on projekteeritud muudetavate raskustega treeningelemendid, crossfiti treeningala, erivajadustega inimeste (sh ratastooli kasutajate) treeningala, eakate treeningala, laste treening- ja sportimisala ning takistusrada. Paigladatakse pingid, prügikastid ja jalgrattahoidjad.

Pumptracki rada on projekteeritud kaheosalisena: väiksem ja lihtsam treeningrada algajatele ning suurem ja mitmekesisem treeningrada edasijõudnutele. Rajatakse valgustus, sajuvee äravoolusüsteemid ning juurdepääsuteede katendid.

Linn korraldab pumptracki raja ja välijõusaali ehituseks eraldi riigihanked ning soovib ehitustöödega alustada selle aasta augustis-septembris. Tööd on kavandatud vahemikku 2022 august kuni 2023 juuni.

Varjupaiga ruumides tehakse remonti

Linnavalitsus sõlmib lepingu Novel Viimistlus OÜga,  maksumusega 71 686 eurot Tartu linna asutuse Varjupaik (Peetri 16c) ruumide remondiks. Hoone soklikorrusel asuvates ruumides remonditakse põrandad, uuendatakse tualette ja duširuume ning tehakse muid viimistlustöid. Remondi tähtaeg on august 2022. a.

Raekoja plats 12 üürib OÜ Vaga Mama

Linnavalitsus sõlmib osaühinguga Vaga Mama äriruumi üürilepingu Raekoja plats 12 esimese korruse ja keldrikorruse ruumide kasutamiseks toitlustuskohana. Üürnikul on kohustus kuue kuu jooksul alates üürilepingu sõlmimisest ehitada välja köögiga toitlustusruumid, sh ventilatsioonisüsteem.
Tartu linn hüvitab ventilatsioonitööde kulud, kuid mitte rohkem, kui 100 000 euro ulatuses. Ruumid antakse kasutamiseks viieks aastaks.

Osaühing Vaga Mama osales ainsana linna korraldatud enampakkumisel ning võtab Raekoja plats 12 esimese korruse ruumid (üldpindalaga 152 m2) üürile hinnaga 15 eurot/m2 kuus ja keldrikorruse ruumid (üldpindalaga 134 m2) hinnaga 1 euro/m2 kuus.

Noorsootöö keskusesse tulevad vabatahtlikud

Tartu linn osaleb juhtpartnerina projektis "ESC vabatahtlikud Tartu Noorsootöö Keskuses 2022 - 2023", mis esitatakse rahastamiseks Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi raames. Tartu Noorsootöö Keskusesse tuleb tööle kaks välisvabatahtlikku, kes töötavad Tartus kaheksa kuud.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 12.07.2022