Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Linnavalitsuse istungil

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

raekoda Foto: Kalle Paalits

19. juuli 2022 /

Jakobi tänava lõik remonditakse

Jakobi tänava Kroonuaia tänava ja Laulupeo puiestee vahelise lõigu taastusremondi hankel tunnistati edukaks ASi TREF pakkumus kogumaksumusega 107 705 eurot. Tööde käigus uuendatakse sõidutee katend ja linnast välja suunduva vasakpoolse kõnnitee katend, vajunud ja lagunenud äärekivid asendatakse ning korrastatakse asfaldi alus. Sõidutee roopad ning vajunud kohad täidetakse ning freesitakse tasaseks. Tööde mahtu kuulub ka kaevude kõrguse reguleerimine katte tasapinda.

Ihaste teele kavandatakse korterelamut koos lasteaiaruumidega

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Ihaste tee 2f korterelamu-lasteaia püstitamiseks ning määras katastriüksuse uueks sihtotstarbeks 75% elamumaa ja 25% ärimaa. Ihaste tee 2f korterelamu-lasteaia arhitektuurse eelprojekti kohaselt on tulevane kuuekorruseline hoone L-kujulise põhiplaaniga. Hoonesse on projekteeritud 35 korterit ja ühele korrusele lasteaiaruumid. Hoonele on kavandatud osaliselt maa all asuv sõidukite parkla. Projekteeritaval alal paikneb ka lasteaia hooviala.

Raatuse tänavale kerkib uus elu- ja büroohoone

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Raatuse tn 64 korterelamu-büroohoone  püstitamiseks. Eelprojektiga nähakse ette 5-korruselise elamu-büroohoone püstitamine. Esimesel korrusel on kaks büroopinda ning järgmistel korrustel paiknevad korterid. Hoones on planeeritud 10 korterit.

Linn toetab huvihariduse ja kultuuriühinguid kallinenud energiakulude tasumisel

Tartu linn toetab huvihariduse ja huvitegevuse ning kultuurivaldkonna ühinguid järsult kallinenud energiakulude maksmisel. Tartu linna tänavusest lisaeelarvest on eraldatud huvihariduse ja -tegevuse ning kultuurivaldkonna koostööpartneritele erakorralisest energiahindade tõusust põhjustatud kommunaalkulude tõusu hüvitamiseks 90 000 eurot. Taotlusvooru esitatud 33 taotlusest rahuldati 27.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 19.07.2022