Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Linnavalitsuse istungil

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

raekoda

24. jaanuar 2023 /

Festivalil osalejad saavad linnaliinbussides tasuta sõita

Linnavalitsus annab sTARTUp Day ärifestivalil osalejatele tasuta sõidu õiguse Tartu linnaliinibussides ajavahemikus 15.-17. märts 2023. a. MTÜ sTARTUp Day korraldab 15.-17. märtsini ärifestivali, kus astub üles enam kui 150 maailmaklassi esinejat, toimuvad praktilised seminarid ja erinevad kõrvalüritused. Tartu Ülikooli spordihoones toimuvale üritusele oodatakse ligi 4000 osalejat. Lisaks tasuta bussisõidule saavad festivalil osalejad soodustingimustel kasutada ka Tartu rattaringluse rattaid.

Linna kavandatakse uusi ridaelamuid

Linnavalitsus väljastas ehitusload Krookuse tn 2, 4 ja 6 kruntidele ridaelamute püstitamiseks. Planeeritakse kolme sarnase projektiga 2-korruselist lamekatusega ridaelamut.

Linnavalitsus võttis vastu Tammepärja tn 11, 13  ja 15, Muuluka tn 1, Vaarika tn 1a ja Tammepärja tänav T11 kruntide detailplaneeringu, millega määratakse ehitusõigus üksikelamule ja kuuele ridaelamule. Planeeringuala pindalaga ligi 1,5 ha asub Tammelinnas Vaarika ja Savi tänava vahel Tammepärja tänava pikendusel. Krundid on hoonestamata. Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub 16.02 - 02.03 Tartu linna kodulehel  ja Tartu infokeskuses raekoja esimesel korrusel.

Maaülikool laiendab õppekompleksi

Linnavalitsus võttis vastu F. R. Kreutzwaldi tn 62 krundi detailplaneeringu, millega määratakse ehitusõigus Eesti Maaülikooli õppekompleksi ja loomakliiniku laiendamiseks. Olemasolevat õppehoonet soovitakse laiendada nii õppetööks kui ka veterinaarkliiniku tarbeks vajalike ruumide osas, lisaks kavandatakse ehitusõigus uuele õppehoonele ning erineva ladustamisvajaduse ja tehnika hoiustamiseks. Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub 13.02 - 28.02 Tartu linna kodulehel ja Tartu infokeskuses raekoja esimesel korrusel.

Annelinna planeeritakse uusi ärihooneid

Linnavalitsus algatas Anne tn 48 krundi ja lähiala detailplaneeringu koostamise, et kaaluda võimalusi ehitusõiguse määramiseks ärihoonete rajamiseks. Anne tn 46a, 48 ja 48a kruntidele soovitakse rajada multifunktsionaalne ärilinnak elanike ja ettevõtete teenindamiseks. Olemasolevad hooned soovitakse lammutada. Kavandatav ehitisealune pind on umbes 6000 m². Ligi 1,8 ha suurune planeeringuala asub Annelinnas.

Linnavalitsus eraldas reservfondist 15 546 eurot:
10 546 eurot projekti "Koolikava kaasnevate haridusmeetmete tegevused Tartu koolides ja lasteaedades" kaasrahastuseks;
5000 eurot Eesti Õngitsejate Liidule Tartumaal Võrtsjärvel talvise kalapüügi XIX maailmameistrivõistluste korraldamiseks.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 24.01.2023