Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Tartu lööb kevadiselt õide

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

lilled Sõpruse ringil Foto: Tiina Ilves

15. aprill 2021 / Kevadine lilleilu jõuab iga päevaga üha rohkem linna haljasaladele.

Lisaks krookustest õide puhkenud Sõpruse ringristmikule Annelinnas saab lähiajal õiteilu imetleda kõikjal linnas.

„Kõige varasemad õitsejad on krookused ning neid on juba näha ka Vene tänava ringristmikule rajatud lilleniidul ja mitmel pool mujalgi.  Ilmade soojenedes saab peagi imetleda ka teiste kevadiste õitsejate - nartsisside-tulpide ilu. Samuti ootame põnevusega elurikkuse projekti raames kujundatud Uueturu lilleniidu õide puhkemist, sinna said oma lillesibulaid istutada ka aiandushuvilised tartlased,“ rääkis linnamajanduse osakonna haljastuse spetsialist Tiina Ilves.

Lisaks lilleniitudele, -peenardele ja –kastidele on sellelgi kevadel linna lillemajanduses tulekul mitmeid uuendusi. Vanemuise parki Hurda monumendi juurde rajatakse vöökirjalised musterpeenrad. Esimese istutuse moodustavad mustrina harilik santoliin (jääb püsima mustrisse läbi kolme istutuse), mida täidab lillakas-roosades toonides aedkannikeste kooslus.

Uue ilme saab ka Pirogovi platsi püsikute peenar, kuhu istutatakse teise seas pilkupüüdvaid aedhortensiaid, roose ja murtudsüdameid. Kogu peenar kujundatakse jahedamates toonides. Täiuslikku õiteilu pakuvad jätkuvalt ka platsi ääristavad roosad roosipeenrad.

Võidusillale on kavas riputada kaheksa komplekti kaksikampleid ripp-petuuniate ja ilubataatidega, mis toovad sillale lopsakama õiteilu. Esimesed lilled pannakse külge ka renoveeritud Soola tänava laternapostidele bussijaama ees ning uued istutuspotid ja lillekast tulevad Tiigi tänava perekonnaseisuosakonna juurde.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 15.04.2021