Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu loodusmaja tähistab maailmahariduse nädalat jutuõhtute, õpilaskonverentsi ja toidu teekonna jäädvustustega

Tartu loodusmaja pressiteade

Tartu loodusmaja tähistab maailmahariduse nädalat jutuõhtute, õpilaskonverentsi ja toidu teekonna jäädvustustega.

16. november 2021 / Tartu loodusmaja huvikoolis tähistakse novembri lõpus maailmahariduse ja jäätmetekke vähendamise nädalat erinevate keskkonnahariduslike üritustega. Maailmahariduse nädala teemaks on sel aastal "Kliimamuutus ja ränne" ning temaatilised tegevused toimuvad nii huviringides, sügiskonverentsil, jutuõhtutel koos lapsevanematega kui ka avaliku üleskutsena jäädvustada enda toidu teekond.

Rahvusvaheline maailmahariduse nädal toimub 15.-21.11 ja selle eesmärgiks on juhtida koolinoorte tähelepanu vaesuse ja sotsiaalse ebavõrdsuse küsimustele. Euroopa jäätmetekke vähendamise nädal toimub 20.-28.11 ja sel korral võetakse luubi alla ringsed kogukonnad ning kuidas läbi nende saab vähendada jäätmete teket. Üritustest on plaanis hubased jutuõhtud veebis, kuhu on oodatud osalema huvikooli õpilased koos peredega. 15. novembril räägitakse kliimamuutustest ja rändest ning kuidas see mõjutab meie elusloodust. 22.novembril prügist kui Pandora laekast – kuidas sorteerida prügi ja saata see materjalina uuesti ringlusesse. 25. novembril tutvustab Põllumajandus- ja Toiduameti taimetervise nõunik Ülle Metsmann õpilastele põnevaid taimekahjureid, kes kasutavad transpordivahendiks just pakendeid.

Maailmahariduse nädal tipneb loodusmaja huvikooli iga-aastase sügiskonverentsiga, kus erinevate ringide õpilased esitavad ettekandeid oma uurimustest, keskendudes loodusmaja võõrliikidele ja enda kogemustele kliimamuutustest tingitud rändega. Kuna Tartu loodusmaja Rohelise kooli keskkonnatöörühm on valinud selle õppeaasta teemaks just kliimamuutused, elurikkus ja loodus, meri ja rannik ning õueala, siis on ka sügiskonverentsi teema "Kliimamuutused ja ränne". Seekordne konverents toimub tervisliku olukorra tõttu taaskord videode formaadis, mis avaldatakse 18. novembri õhtul huvikooli kodulehel ja millega saavad kõik huvilised tutvuda.

Teisipäevast, 16.novembrist alates oodatakse igas vanuses loodusmaja sõpru osalema üleskutses "Meie rändav toit", mis kutsub teadvustama ja kaardistama toidu rändamise teekonda. Kas tead, millisest riigist rändab toit sinu lauale ja kuhu satub toidust järgi jäänud pakend? Üleskutses osalemiseks tuleb valida üks enda toidukord, vaadata üle taldrikul laiuvad toiduained ja nende päritolu ning jäädvusta see pildina. Osalemisjuhendi leiab peagi loodusmaja sotsiaalmeedia kanalitelt ja kodulehelt.
Maailmahariduse ja jäätmetekke vähendamise nädala ürituste info leiab loodusmaja kodulehelt.
 
Lisainfo:
Liisgren Pärnsalu
Huvikooli huvijuht
[email protected]

Viimati muudetud 16.11.2021