Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu loodusmaja tunnustab keskkonnapäeval Eesti rohelisemaid koole ja lasteaedu

Tartu loodusmaja pressiteade

Rohelise kooli aastakonverents Foto: Tartu loodusmaja

5. juuni 2023 / Täna tunnustatakse maailma keskkonnapäeval Eesti tublisid keskkonnahoidlikke koole ja lasteaedu, kes pälvivad tubli töö eest keskkonnamärgise „Roheline lipp”. Rohelipu pälvib sel aastal kolm Tartu õppeasutust. Sündmusel tervitab õppeasutusi ka programmi patroon president Kersti Kaljulaid ja programmi koordinaator Tartu loodusmaja.

Sel aastal saavad keskkonnamärgise „Roheline lipp” kokku 62 õppeasutust üle Eesti. Lisaks on eelmise aasta kevadest rohelipu kasutusõigus juba 46 õppeasutusel. Tartu linna õppeasutustest pälvivad rohelipu Tartu lasteaed Piilupesa, Tartu Anni Lasteaed ja Huvikool Tartu loodusmaja. Eelmisest aastast on märgis olemas juba Tartu Lotte lasteaial.

Rohelise kooli programmi koordinaatori Meeli Metsa sõnul on rõõmustav näha, et programm kogub aina enam hoogu ja tuntust. „Liitunud koolide ja lasteaedade arv ületas sel aastal 200 asutuse piiri. Rekordarv on ka keskkonnamärgiste saajaid, eriti neid, kes pälvivad lipu neljandat korda. Need lasteaiad ja koolid on juba seitse aastat järjepidevalt keskkonnahoidlikku mõtlemist oma noortesse juurutanud."

„Noored on tulevased otsustajad ja innovaatorid. Juba täna kostub just noorte hääl kõige kõvemini, kui räägime rohelisest tulevikust. Arusaadav, kuivõrd see on eelkõige ju nende tulevik. On südantsoojendav näha, kui paljud Eesti õppeasutused on „Rohelise kooli“ visiooni omaks võtnud. Minu soov on, et igas Eesti koolis ja lasteaias kerkiks roheline lipp, märk sellest, et me hoolime meie planeedist ja püüame igapäevaste valikutega muuta maailma paremaks.“ võtab programmi olulisuse kokku patroon president Kersti Kaljulaid.

Rohelise kooli programm on tuntuim ülemaailmne keskkonnaharidusprogramm õppeasutustele, mille eesmärgiks on süsteemselt ja jätkusuutlikult integreerida keskkonnasäästlikku mõtteviisi ja käitumist kooli või lasteaia tegevustesse. Üle maailma on võrgustikus 74 riiki. Programmi juhib Taanis asuv Foundation of Environmental Education (FEE), Eestis on tegevuste koordinaatoriks Tartu loodusmaja.

Programmi koordineerimist ja tegevuste elluviimist Eestis toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja President Kaljulaidi Fond koostöös eraisik Janek Pohlaga. Tallinna linna õppeasutuste osalemist toetab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet ning Tallinna Haridusamet, Pärnu õppeasutuste osalemist toetab Pärnu Linnavalitsus.

5. juunil Tallinnas toimuva tunnustusürituse veebiülekanne on jälgitav Worksup platvormil.

Ajakava ja keskkonnamärgiste pälvijate nimekiri:  www.tartuloodusmaja.ee/uritused/rohelise-kooli-aastakonverents-5-6-06-2023/

Lisainfo: Liina Vakrööm, Rohelise kooli programmi kommunikatsioonispetsialist, [email protected], 53326476

Viimati muudetud 05.06.2023