Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu loodusmajas tähistavad laupäeval jõule Kihnu maalambad

Tartu loodusmaja pressiteade

Tartu loodusmajas tähistavad laupäeval jõule Kihnu maalambad

16. detsember 2022 / Tartu loodusmajas toimub sel laupäeval perepäev “Jõulud pehmetele ja karvastele”, mis toob loodusmaja parki külla ehtsad Kihnu maalambad ning majas sees saab looduslikest materjalidest jõulukaunistusi meisterdada ning loodusmaja loomadele häid pühi soovida.

Loodusmaja sätib end ehteisse ning tähistab pühade saabumist - seekord kohtab loodusmajas vahvaid villakerasid ehk kihnu maalambaid! Perehommikul räägib lõbus lambakarjus, mida lambad söövad, kuidas neilt villa võetakse ja kuidas sellest jõuluks sinu käpikud kootakse. Talveaias avaneb lõhnav piparkoogi maailm – otsitakse üles ja uuritakse kui kaugelt maalt pärinevad loodusmajas kasvavad piparkoogi maitseainete taimed. Kas piparkoogi sisse käib pipar?

Päkapiku töökodades meisterdatakse looduslikest ja taaskasutusmaterjalidest jõulukaunistusi, küünlaid ja kinkekotte. Samuti saab end proovile panna pühadeaegses jäätmesorteerimise mängus "Elutoa põrand peale jõulupidu".

Terve hommikupooliku saab häid jõule soovida ka loomatoa pehmetele ja kasvastele elanikele. Tartu loodusmaja perepäev toimub 17. detsembril kell 10.00 – 13.00 loodusmajas. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul. Osalustasu 3 eurot.

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

Info edastas:

Liina Vakrööm
Kommunikatsioonispetsialist
[email protected]

Tartu loodusmaja
Lille 10, Tartu

Viimati muudetud 16.12.2022