Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Loomemajanduskeskuse rahvusvaheline koostööprojekt andis noortele neidudele ettevõtluskogemuse

Tartu Loomemajanduskeskuse pressiteade

22. august 2022 / Tartu Loomemajanduskeskus koostöös Läti partneriga Green and Smart Technology Cluster ja Rootsi partneriga STARTcentrum korraldasid rahvusvahelise projekti BE the Future raames 6-kuulise koolitustsükli, mille käigus õpilased said proovida, mida kujutab ettevõtjaks olemine

Projekt on suunatud Rootsi, Läti ja Eesti 15-18-aastastele tütarlastele eesmärgiga tõsta nende teadlikkust enda kui tööandja võimalikkusest tööturul, näitamaks ettevõtlust kui ühte karjäärivaliku võimalust. Koolitustsükli jooksul said üle 60 noort testida ja arendada enda ärilist mõtlemist reaalsetes olukordades, proovida koostöötamist rahvusvahelises meeskonnas, küsida nõu edukatelt ettevõtjatelt ning osalejatele pakuti tipptasemel mentortuge. Programm toimus inglise keeles.

2022. märtsis alanud projekti esimese koolitustsükli käigus loodi 15 ettevõtlusideed ning 6 kuu jooksul nõustasid noori Tartu Loomemajanduskeskusest mentorid Karin Sepp, Liis Tiisvelt ja Piret Vapajeva. Tüdrukud kaitsesid oma ettevõtlusideid, nende edasiarendusi ning projekti käigus saavutatud tulemusi žürii ees 10. augustil ning parimateks valiti Rootsi-Läti-Eesti meeskond NOTIVE ja Rootsi-Eesti meeskond Zauce in the box.

NOTIVE’i visiooniks on arendada kommuun, mis aitab üksikisikul saavutada oma eesmärke. Selle saavutamiseks nad müüvad selleteemalisi märkmikke ning peavad blogi. Lisaks on neil müügil oma meened. Zauce in the box ühendab maailma eri nurkade kultuure läbi maitsemeele. Nemad müüvad kuuest purgist koosnevaid toidubokse, mille maitsed on pärit erinevatest piirkondadest. Võitjatiimid sõidavad võidureisile Berliini tutvumaks sealse ettevõtluse ökosüsteemiga.

Žüriisse kuulusid Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen, Tartu Ärinõuandla projektijuht Elo Mets ning brändi Redis asutaja Key Külaots. 

Eestipoolne projektijuht Karin Sepp: "Projekt näitas, kui suur on noorte tütarlaste huvi ettevõtluse vastu ning nõudlust BE The Future sarnaste programmide järele, kus päriselt reaalses elus saab oma ideid ja oskusi testida. Nii organiseerijad, mentorid kui ka žüriiliikmed olid ääretult positiivselt üllatunud lõpuesitluste tasemest ning professionaalsusest. Projekti käigus saime teada, et noortele on olulisteks teemadeks keskkonnasõbralikkus, paljudele neist olulised ka unisex ja vegantooted. Lisaks peab nentima, et noored orienteeruvad väga hästi brändimaailmas ning neil on justkui intuitiivne oskus neid ise luua."

Projekt BE the Future koosnes kolmest koolitustsüklist.

Projekt "Be The Future" on rahastatud Euroopa Regionaalfondi Kesk Läänemere programmi 2014-2020 vahenditest.

Loe lähemalt projekti kohta:
http://bethefuture.global/
https://bit.ly/3aFxKOm

Tartu Loomemajanduskeskus (LMK) on 2009. aastal asutatud loomemajanduse arenduskeskus ja inkubaator, mille eesmärgiks on loomemajandusalase teadlikkuse tõstmine, ettevõtluse kasvu kiirendamine ning innovaatiliste ja kõrge lisandväärtusega loomemajanduse ettevõtete tekke toetamine Tartus ja Lõuna-Eestis.

Rohkem infot:

Karin Sepp
[email protected]
+37253412371

Viimati muudetud 22.08.2022