Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Lumepargis avatakse mäesuusa- ja lumelauamägi

Tartu Lumepargi pressiteade

Tartu Lumepargi suusamägi

14. detsember 2023 / Sel laupäeval kell 12 avatakse Tartu Lumepargis mäesuusa- ja lumelauanõlv, mis sai teoks tänu Tartu linna kaasavale eelarvele. Terve suve ja sügise kestnud mäe ehitus on nüüdseks läbi ning ootab nii linlasi kui külalisi.

Esimesed suusatajad ja lumelaudurid said uut mäge proovida juba eelmisel nädalavahetusel ning tagasiside on olnud igati positiivne.

“Muidugi ei konkureeri me suuremate suusakeskustega, aga kindlasti on Tartu Lumepargi mägi ideaalne algajatele ja neile, kes tahavad õpitud trikke harjutada,” ütles Tartu Lumepargi juhataja Jaan Olmaru ning lubas, et lähiajal lisatakse mäele ka obstaakleid ehk takistusi. “Lumelauaga sõitjad on nende kohta küsinud ning nende soove me kindlasti arvestame.”

Raadi vanasse kruusakarjääri rajatud 200-meetrise suusanõlva ehitus kestis selle aasta juunist esimese lume tulekuni. Alustada tuli mäe kõrgemaks tegemisest ja selle kujundamisest ning lõpetada tõstuki paigaldamisega. Ehituse käigus rajati ka 100-meetrine lauge lastenõlv, et need, kes päris esimest korda mäel, saaks seal harjutada.   

“Kaasava eelarveta seda mäge ei oleks, kuid loomulikult investeerisime siia ka väga palju ise ning mitmed kohalikud ettevõtted on meie tegemistele õla alla pannud – seega on tegemist tõelise koostööprojektiga,” sõnas Olmaru ning tundis heameelt ka selle üle, et mitu mäesuusaklubi on Tartu Lumepargis juba treeninguid alustanud.

Uuel aastal on Eesti suusaliidul plaanis Tartusse tuua ka üks mäesuusavõistluse etapp. “Ma  usun küll, et Tartu on ühe toreda ja mitmekülgse vaba aja veetmise koha juurde saanud,” lausus Olmaru.

Mäesuusamägi on avatud tuubipargiga samal ajal ehk teisipäevast reedeni 12-20, laupäeval 10-20 ja pühapäeval 10 -18. Kohapeal on võimalik ka suusa- ja lumelauavarustust rentida.

Lisateave: Jaan Olmaru, 529 8499, www.tartulumepark.ee

Viimati muudetud 14.12.2023