Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Maraton tõi piirkonda 2 miljonit eurot

MTÜ Klubi Tartu Maraton pressiteade

Tartu Maraton tõi piirkonda 2 miljonit eurot Foto: Adam Illingworth

6. juuni 2023 / Tänavu veebruaris peetud 49. Tartu Maraton tõi piirkonnale ligikaudu 2 miljonit eurot tulu, selgub osalejate seas läbiviidud majandusliku mõju ja rahulolu uuringust.

Kõige enam kulutavad üritusele välismaalt saabuvad osalejad, kes võrreldes keskmise eestlase pool kulutatud 224 eurole toovad piirkonda 494 eurot. Ürituse osavõtutasud moodustavad eestlaste kulutustest 19% ning välismaalaste kulutustest vaid 8%. Enim kulutatakse raha majutusele, toitlustusele ja transpordile, seda nii välisosalejate kui siseturistide hulgas. Kui eestlastest jääb piirkonda ööbima neli inimest kümnest, siis välisturistide puhul koguni kaheksa inimest kümnest. On märkimisväärne, et seitse välismaalast kümnest veedavad piirkonnas kolm või enam päeva. Samuti on väljast tulijatel kaasas rohkem pereliikmeid või sõpru. 
 
Lisaks osalejate majanduslikule mõjule uurisid korraldajad ka suusatajate rahulolu üritusega. Vastanutest 84% jäid Tartu Maratoniga rahule või väga rahule, 12% enam-vähem rahule, 3% pigem ei jäänud rahule ning 1% ei jäänud üldse rahule.

Enim parimaid hinnanguid andsid maratonile esmakordsed osalejad. Rohkelt positiivset tagasisidet pälvisid lainestardid ning kuum meeõlu finišis. Keerulised ilmaolud ning sulalumi tegid maratonil osalemise raskeks 64% vastanute arvates. 
 
Suusamaratoni osalejad nimetavad  Tartu Maratoni elu iseenesestmõistetav osaks - traditsiooniks, millelt ei saa eemale jääda. Kuus inimest kümnest näeb Tartu Maratonil osalemist hea võimalusena ennast proovile panna. Iga teine hindab kõrgelt Tartu Maratoni rada, ürituse melu ja talve nautimist.

Käesolev majandusliku mõju ja rahulolu hinnang tugineb 49. Tartu Maratoni osalejate tagasiside küsitluse tulemustel. Küsitlusele vastas 1325 osalejat.

Oliver Kivimäe
Turundus ja meedia
MTÜ Klubi Tartu Maraton
Tel.: +372 55585209
www.tartumaraton.ee

Viimati muudetud 06.06.2023