Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu medali saab kuus silmapaistvat tartlast

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

medal Foto: Ove Maidla

14. juuni 2023 / Tartu linna medalid saavad tänavu lasteaia Ristikhein direktor Margot Fjuk, ettevõtja Tanel Joost, Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho, Tartu Ülikooli Kliinikumi taristu suurprojektide osakonna juht Toomas Kivastik, kauaaegne linnavolikogu kantselei juhataja Ülle Saar ja meditsiiniõde Viia Viirsalu.

"Tartu linna päeval tunnustame silmapaistvaid tartlasi, kes pühendunult oma erialal töötades on jätnud jälje meie linna arengusse väga erinevates valdkondades," ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Lasteaia Ristikhein direktor Margot Fjuk on suurte kogemustega innovaatiline lasteaiajuht, kelle aastakümnete pikkune panus Tartu haridusellu väärib tunnustust. Ta on loonud Ristikheina lasteaiast haridusasutuse, kus rakendatakse lapsest lähtuvaid kaasaegseid pedagoogilisi metoodikaid, et luua igale lapsele parim haridustee algus.

Tanel Joost on eduka füsioteraapia, veterinaaria ja meditsiini valdkonna tehnikat tootva ettevõtte OÜ Equa juhataja, rahvusvaheliselt sertifitseeritud kõrgtehnoloogilist CNC-töötlust pakkuva ettevõtte Afterone OÜ juhatuse liige ning SA Tartu Ärinõuandla nõukogu liige. Tänu tema tööle on Eesti ja Tartu meditsiinitehnika tööstus jõudnud maailmakaardile.

Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho on Eesti Kirjanike Liidu kuukirja juht olnud aastast 2002. Kirjutades hulgaliselt kultuuriloolisi tekste, on ta teinud Tartu nähtavamaks ja suuremaks. Lisaks on ta olnud oluliste riiklike tähtpäevade tähistamise eestvedaja: Tartu rahu 100, Eesti Kirjameeste Seltsi aastapäev, Eesti Vabariigi 100. aastapäev.

Toomas Kivastik on Tartu Ülikooli Kliinikumi taristu suurprojektide osakonna juhina olnud vastutav Maarjamõisa meditsiinilinnaku suurprojektide planeerimise ja elluviimise eest. Nii on suur osa Tartu Ülikooli Kliinikumi kliinikutest koondunud Maarjamõisa, mis kiirendab patsientide raviteekonda ning tagab neile euroopaliku ülikoolihaigla ravikeskkonna.

Ülle Saar töötas Tartu linna heaks ligi 45 aastat. Tema osalusel kujundati ümber Tartu linna toimesüsteem ja viidi see üle uutele õiguslikele alustele. 1996. aastast kuni pensionile siirdumiseni 2021. aasta novembris juhtis ta Tartu linnavolikogu kantseleid ning ta andis suure panuse Tartu volikogu tänaste toimepõhimõtete välja töötamisse.

Tartu Ülikooli Kliinikumi kirurgiakliinikus õena töötav Viia Viirsalu on andnud väljapaistva panuse hematoloogilise ravi arendamisse. Ta on pikka aega töötanud õena lastehaigla intensiiv-hematoloogia osakonnas ja ülemõena hematoloogia-onkoloogia kliinikus. Tunnustust väärib ka tema järjepidev töö õendustegevuse arendamisel.  

Medalid antakse teenekatele tartlastele üle Tartu linna päeval, 29. juunil kell 13 linnamuuseumis.

 

Viimati muudetud 28.06.2023