Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu näitab omavalitsustest eeskuju liikuvuse, tervise ja turvalisuse vallas

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Rattaringlus Foto: Ketlin Lääts

21. september 2021 / Rahandusministeerium avaldas hiljaaegu kohalike omavalitsuste 2020. aasta teenustasemete tulemused, millest selgub, et Tartu on eeskujuks liikuvuse, tervise ja turvalisuse vallas.

Teenuseid hinnati kümne palli süsteemis ning eeskujulikud tulemused ehk seitse ja rohkem punkti on Tartul ette näidata nii liikuvuse kui ka tervise ja turvalisuse valdkonnas. Liikuvuse puhul hinnatakse üheksa punkti vääriliselt nii siinset taristut, valdkonna töötajaid kui ka koostööd. Tervise ja turvalisuse vallas on kõrgelt hinnatud nii riskikommunikatsioon, linnapoolne abi kui ka kriisideks valmisolek. Kõrge tulemuse ehk kaheksa punkti saavutas linn valitsemise süsteemsuses.

Eesti omavalitsuste keskmine on liikuvuse ning valitsemise süsteemsuse puhul neli ning tervise ja turvalisuse valdkonnas viis punkti.

Teenustasemete hindamisel arvestati seitset põhivaldkonda: valitsemine; haridus; elamu- ja kommunaalmajandus; liikuvus; sotsiaalne kaitse; kultuur, sport ja vabaaeg ning tervis ja turvalisus. Tartu näitab keskmisest kõrgemat tulemust pea kõigis valdkondades, keskmisele tasemele ehk viie punkti juurde jääb vaid kultuur.

Rahandusministeerium hindab kõigi 79 Eesti kohaliku omavalitsuse teenustasemeid, sest suurusest olenemata täidavad omavalitsused Eestis samu ülesandeid ning pakuvad elanikele samu teenuseid. Mida rohkem kriteeriume omavalitsus täidab, seda kõrgem teenustase talle määratakse. Hindamisel kasutatavad andmed tuginevad riiklikel registritel, omavalitsuste seas läbi viidud täiendaval küsitlusel ning üleriiklikul elanike rahuloluuuringul.

Tutvu tulemustega: https://minuomavalitsus.fin.ee/et/kov/kov-detail.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 21.09.2021