Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Noorsootöö Keskuses alustavad uued avatud osalusega huviringid

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

Ilmatsalu noortekeskus Foto: Tartu Noorsootöö Keskus

22. märts 2023 / Kevad toob värskust ja uusi algusi ka Tartu Noorsootöö Keskusesse, kus alustatakse uute tegevustega.

Lille vanema sihtrühma noortekeskuses on talveunest ärganud kultuuriklubi, mis toimub igal kolmapäeval kell 16-17.30. Kultuuriklubi idee on koos noortega välja töötada ning mõtestada kultuuri olemust ja eesmärki ning arutada, mida noored soovivad kultuuriklubis kogeda ja teha. Üheks lisaväljundiks on võimalus lüüa kaasa TNTK suursündmuste korraldamisel, näiteks Tartu linna lastekaitsepäeval. Miks mitte avada seal TNTK noorte enda KULTUURITELK! Kontaktisik Liisa Tammoja, [email protected].

Ilmatsalu noortekeskuses saab jätkuvalt kaasa lüüa juba traditsiooniks saanud loodussõprade klubi tegemistes. Klubi käib koos igal neljapäeval kell 15. Tegevus on suunatud noortele vanuses 7-19, kel on huvi vaadelda loodust ning omandada uusi teadmisi ja oskusi, kuidas looduses ning koos loodusega toime tulla. Käsitletakse keskkonnasäästlikkuse teemasid, õpitakse märkama tärkavat loodust, sh ka loomariiki; tutvutakse erinevate keskkonna heaks töötamise võimalustega. Aprillikuus on fookuses loodusnähtused, mais erinevad looduse ja loomadega seotud ametid. Korraldatakse matku, sh ratta- ja ellujäämismatkad. Kontaktisik Elen Hermanson, [email protected].

Anne vanema sihtrühma noortekeskuses on alustatud aga hoopis uue konseptsiooniga - igal kolmapäeval kell 16-17 toimub seal väljakutsete klubi. Läbi erinevate uute väljakutsete ja kogemuste pannakse noorte oskused proovile ja katsetatakse erinevaid hobisid, tegevusi, kogemusi, saades seeläbi uusi teadmisi. Väljakutsed ootavad 12-19-aastaseid noori. Võimalust end proovile panna pakuvad ka reedeti noortekeskuses toimuvad liikumispäevad. Kontaktisik Maarja Enumäe, [email protected].

Klubiline tegevus on käima lükatud ka Anne maja teisel korrusel, noorema sihtrühma noortekeskuses, kus toimub igal kolmapäeval kell 15.30-17 hea tuju klubi. Tegeletakse vaimse tervisega, oma isiksuse loomingulise uurimisega ja õpitakse leidma head igas hetkes. Enese ja oma vajaduste parem tundmine aitab hõlpsamalt tulla toime ka keerulistes situatsioonides ning säilitada sisemist rahu. Hea tuju klubi sihtrühm on 7-11-aastased noored. Kontaktisik Julia Barsukova, [email protected].

Anne noortekeskuses on alustanud ka Ukraina sõprade klubi, mis toimub igal reedel kell 15-17.30. Selle klubi sihtrühm varieerub üle nädala 7-11-aastaste ja 12-19-aastaste vahel (31.03 klubi kokkusaamine toimub erandina Lille noortekeskuses). Klubi pakub Ukraina noortele võimaluse leida uusi tuttavaid ning kõigile teistele annab võimaluse koguda teadmisi erinevatest kultuuridest. Klubis meisterdatakse, külastatakse erinevaid paiku, tutvutakse erinevate kultuuridega. Kontaktisik Helene Toomeoks, [email protected] ning ukrainakeelne kontakt Sofiia Pasternak, [email protected].

Sel kevadel on võimalik osaleda ka Manga joonistamise ehk jaapani klassikalise koomiksi ja graafiliste romaanide joonistamisstiili tundides. Joonistades antakse edasi loodava tegelase isikupära. Kursus on Eesti ja Ukraina noorte integreerimise toetamiseks ning toimub kahes grupis (I grupp kell 14-15.30 ja II grupp kell 15.45-17.15). Mõlemas grupis on 12 kohta (kuus Eesti ja kuus Ukraina noortele). Tunnid toimuvad reedeti 14. aprillist kuni 16.juunini Anne noortekeskuse II korrusel. Kursust viib läbi Tartu Rahvaülikool. Registreeruda saab: https://forms.office.com/e/5Wx5QTV4m1 ning kontaktisik on Helene Toomeoks, [email protected].

NB! Kõikidesse tegevustesse on kaasa lööma oodatud kõik noored, olenemata sellest, kas nad muidu noortekeskustes käivad või ei. Tegevused on kõigile osalejatele tasuta.

Viimati muudetud 22.03.2023