Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu noortekeskused pakuvad noortele võimalusi veeta sügisvaheaega sisukalt

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

24. oktoober 2023 / Juba sel nädalal, esmaspäevast reedeni, on kõik viis Tartu noortekeskust välja pakkunud hulganisti tegevusi noortele, veetmaks koolivaheaeg tegusalt ja põnevalt.

Täna alguse saav viiepäevane vaheajaprogramm kätkeb endas nii tavapärasemaid tegevusi noortekeskustes kui ka erinevaid hariduslikke, silmaringi avardavaid ning lõimumist soodustavaid tegevusi. Näiteks ootab 12-19aastaseid noori juba teisipäeval ees konfliktide lahendamise töötuba- oskus, mis kellelgi mööda külge maha ei jookse. Samuti on noorematel noortel võimalus õppida erinevaid joonistusnippe.

Anne noortekeskusesse on teisipäeval külla tulemas ka suur hulk noori Ukrainast, Harkivist. Üheskoos nendega on kohalikel noortel võimalik osaleda voolimistöötoas- meisterdatakse rahvuslinde ning seejärel on ka noortel aega omavahel tutvuda ja aega veeta.

Kolmapäeval ootab noori ees väljasõit Pärnumaale, kus külastakse ühiselt Alpaka farmi ja tagasiteel ka võimalusel Viljandi noortekeskusega tutvutakse. Väljasõidul osalemine eeldab etteregistreerimist ja lapsevanema luba, ent osalemine on tasuta. Samuti on avatud ka kõik noortekeskused, kus noortele on välja pakutud nii kokandusklubi, aktiivne kolmapäev kui ka kunsti- ja foobiateemalised tegevused.

Neljapäeval koondutakse juba teist korda ühiselt Anne noortekeskuse ruumidesse, kus peetakse maha üks lõbus linnalaager. Külas on mini loomaaed, õpitakse haavade kohta, küpsetatakse baklavat ning keldris on võimalus läbida pimerada.

Nädal võetakse kokku meisterdades helkureid, topsiprillidega jalgpalli mängides, Anne maja matisaalis võimeldes, kokates ning samuti tehakse noortega stop-motion videosid. Huvilisi oodatakse ka osalema Vanemuise teatrimajas toimuvale butafooria töötuppa! Võimalus tutvuda teatrikunstiga ning ka enda kätega mõni ebaehtne, ent tõetruu ese valmis meisterdada.

Kõik tegevused on noortele tasuta! Teatud asjadel on vajalik etteregistreerumine. Lisainfo leiab kodulehelt https://tntk.tartu.ee/koolivaheajad/ või noortekeskustest noorsootöötajatelt.

Viimati muudetud 26.10.2023