Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu noortekeskused teevad noored nähtavaks

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

SPARK demo

15. november 2018 / Teisipäeval, 20. novembril toimub Aparaadi, Anne, Lille ja SPARK Makerlabi noortekeskuste koostöös ühissündmus „Noored nähtavaks!“.

Ürituse avab Tartu abilinnapea Madis Lepajõe kell 17.00 raekoja platsil.
Kell 17.20 suundutakse üheskoos rännakule, kuhu on oodatud kõik avamisele kogunenud 11-19-aastased noored. Marsruut kulgeb SPARK Makerlabist Anne noortekeskusesse, sealt edasi Lille noortekeskusesse ning rännak lõpeb Aparaadi noortekeskuses. Igas noortekeskuses on noortele lahendamiseks väikesed ülesanded ja jagatakse meeneid. Nende vahel, kes läbivad kõik punktid, loositakse Aparaadi noortekeskuses välja lauamäng.

SPARK Makerlabi noortekeskuse juhataja Pille-Riin Saarse sõnul on ürituse eesmärk teha noored ja noorsootöö nähtavaks - seda nii otseses kui kaudses mõttes. “Soovime, et aina enam noori jõuaks Tartu linna toredatesse noortekeskustesse tegutsema ning, mis oleks veel parem viis noorte meelitamiseks, kui õhtune väljakutseid täis helkurikõnd. Helkurid annavad väga hästi edasi meie mõtte nähtavuse osas, rääkimata sellest, et rõhume pimeda aja tõttu turvalisusele,“ rääkis Saarse.

Helkuripuu jääb raekoja platsile kuni 23. novembrini. Kõikidel, kellel veel helkurit ei ole, on võimalik sealt see kaasa haarata. Helkureid võib pidevalt ka puu külge juurde tuua.

Kampaania „Noored nähtavaks“ toimub üle-eestilise noorsootöö nädala „Noori inspireerides“ raames. Sündmust toetab Tartu linnavalitsuse noorsooteenistus.

Lisainfo:
Pille-Riin Saarse
SPARK Makerlabi noortekeskuse juhataja
[email protected]
562 21 560

Viimati muudetud 15.11.2018