Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu ootab ettepanekuid aukodanike ja Tartu Tähe kavaleride valimiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Aumärgid Foto: Heikki Leis

11. detsember 2023 / Kuni 20. detsembrini ootab Tartu linnavalitsus ettepanekuid aukodanike ja Tartu Tähe kavaleride valimiseks.

Ettepanekuid aukodaniku nimetuse ja Tartu Tähe andmise kohta võivad teha nii eraisikud kui ka organisatsioonid. Selleks tuleb saata linnavalitsusele kirjalik ettepanek, milles peab sisalduma kandidaadiks esitatava isiku nimi, sünniaeg, kontaktandmed ning elulookirjeldus koos teenete esiletoomisega, miks isik võiks saada aukodanikuks või Tartu Tähe kavaleriks.

Ettepanekud võib esitada tavakirjaga (Tartu Linnavalitsus, Raekoda, 50089 Tartu, ümbrikul märgusõna “aukodanik”) või e-postiga aadressil [email protected].

Tartu linna aukodaniku nimetus antakse erilise auavaldusena Tartu linnale elutööna osutatud väljapaistvate teenete eest ning Tartu Täht antakse Tartu linnale osutatud eriliste teenete eest. Aukodaniku tiitli ja Tartu Tähe andmise otsustab Tartu linnavolikogu.

Aukodanike ja Tartu Tähe kavaleride tiitlite ja aumärkide pidulik kätteandmine toimub traditsiooniliselt Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel.

Senised Tartu linna aukodanikud ja Tartu Tähe kavalerid leiab linna kodulehelt: www.tartu.ee/tunnustatud-isikud

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 11.12.2023