Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu ootab tagasisidet valmivale kodulehele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kodulehe esilehe pilt

6. oktoober 2016 / Tartu linnavalitsus ootab linlastelt tagasisidet valmivale Tartu linna kodulehele.

Koduleht asub aadressil http://www.tartu.ee. Tagasisidet oodatakse nii kodulehe ülesehituse, funktsionaalsuse kui ka olemasoleva sisu osas. Kodulehe sisu loomine jätkub paralleelselt testperioodiga. Kuni uue lehe valmimiseni on kasutusel ka vana koduleht.

Tagasisidet uue kodulehe kohta saab anda kuni aasta lõpuni täites pikem tagasisideküsitlus: www.tartu.ee/et/tagasisidekusitlus, lisades oma arvamus selle uudise kommentaaridesse või meiliga [email protected].

Kodulehe aluseks on juba varem valminud ja koos linlastega testitud prototüüp. Võrreldes senise Tartu kodulehega on uuel lehel enam pööratud tähelepanu info leitavusele. Selleks on muudetud lehe struktuuri, lisatud uus otsingusüsteem ja märksõnastamise funktsionaalsus, mis suurendab otsingu täpsust. Uued on ka vaegnägijate vaade, nutiseadmetele kohanduv vaade, uudiste ja sisulehtede „jagamise“ võimalus sotsiaalmeedias, kommenteerimisvõimalus uudiste juures jmt. Lisaks on kodulehe ülesehitusel tähelepanu pööratud kasutusloogikale - kui eelmine koduleht matkis suuresti linnavalitsuse osakondade struktuuri, siis uuel lehel on teemad jagatud valdkondadeks pigem kasutajate loogikale tuginedes.

Veebi sisu osas on võetud ette täielik inventuur ja automaatselt tuuakse uude keskkonda üle vaid andmebaasides sisalduv info, nagu näiteks dokumendihaldus või planeeringud. Ülejäänud sisulehed kirjutatakse ja toimetatakse uuesti, mistõttu täielik sisu valmimine võtab küll rohkem aega, kuid tagab parema info kvaliteedi. Sisu loomine jätkub paralleelselt testimisperioodiga.

Kavas on ka võõrkeelsed lehed, kuid sellega alustatakse kohe pärast eestikeelse sisu valmimist.

Kodulehe uuendamist alustati 2015. aastal, kui esmalt vaadati üle, testiti kasutajate hulgas ja kaasajastati kodulehe infoarhitektuuri ja prototüüpi, mis esmakordselt loodi rahvusvahelise projekti eCitizen II käigus 2012. aastal.

Olulise eeltööna koostati 2014. aastal ka Tartu veebistrateegia.  Tartu veebilehe esimese etapi ülesanneteks on vastavalt strateegiale kasutajakeskne infoarhitektuur, hea otsing, märksõnastamine, avatud ja taaskasutatav tehnoloogia ning uus disain. Järgmise etapi (2016-2017) eesmärk on pöörata tähelepanu osalusdemokraatia ja avalike teenuste arendamisele ning luua võõrkeelne sisu. Viimase etapi (2018-2020) eesmärk on luua iseteeninduskeskkond ning lisada osalusdemokraatia funktsioone.

Tartu linna kodulehe arendustööde tegemiseks korraldas Tartu linn kaks riigihanget, mille võitsid programmeerimiseks Web Expert OÜ ning kujundustööde tegemiseks Wiseman Interactive OÜ.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 11.01.2017

KOMMENTAARID

Kommentaari lisamiseks logige sisse

VÕI
Registreeru
E-maili aadress
Parool
Unustasid parooli?
E-maili aadress
Parool
Parool uuesti