Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu õpetajate palga alammäärad tõusevad ligi 24 protsenti

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Lepingute allkirjastajad Foto: Lilian Lukka

28. detsember 2022 / Täna allkirjastasid Tartu Linnavalitsuse, Tartu Haridustöötajate Liidu ning Tartu Maakonna Haridustöötajate Ametiühingu esindajad kollektiivlepingu 2023. aastaks. Võrreldes eelneva aastaga tõuseb Tartu õpetajate ja kõrgharidusega tugispetsialistide palga alammäär 1749 euroni. Lasteaedade õpetaja abide ja lapsehoidjate alampalk tõuseb 1000 euroni.

Õpetaja alampalk tõuseb 1412 eurolt 1749 eurole (tõus on 23,9%). Sama suur on Tartus haridusasutuses töötava kõrgharidusega tugispetsialisti alampalk. Ilma magistrikraadita lasteaiaõpetaja alampalk on uues kollektiivlepingus 1575 eurot (2022 oli 1271, tõus 23,9%) ning abiõpetajate, õpetaja abide, lapsehoidjate ja teiste õpetajat abistavate töötajate palga alammäär on nüüdsest 1000 eurot (2022 oli 835 eurot, tõus 19,8%). Klassijuhatamise eest makstava tasu alammäär tõuseb 175 eurolt 220 eurole kuus.

Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski: „2023. aastaks Vabariigi Valitsuse poolt kokku lepitud uus kooliõpetajate alampalga tõus on erakordne ja ma tervitan palavalt otsust väärtustada jätkuvalt Eesti haridustöötajaid. Samas pani see meid linnana läbirääkimiste laua taga väga keerulisse olukorda, kuid erinevalt mitmest teisest omavalitsusest jõudsime ühise arusaamiseni: Tartu käsitleb võrdselt kõigi haridusasutuste spetsialiste ja nii tõusevad õpetaja alampalgaga samas rütmis ka lasteaiaõpetajate ja tugispetsialistide palgad. Samuti on mul hea meel, et linnavalitsus jõudis kokkuleppele ka huvikoolide õpetajate samaväärses palgatõusus,“ lisas Kaplinski.

Kollektiivlepinguga lepiti kokku palga alammäärad Tartu linna koolieelsetes munitsipaallasteasutustes, munitsipaalüldhariduskoolides, Tartu Rakenduslikus Kolledžis ja Hariduse Tugiteenuste Keskuses.

Milliseks kujuneb 2023. aastal Tartu õpetajate keskmine palk, see sõltub haridusasutuse tasandil sõlmitavast palgakokkuleppest. Direktorid kehtestavad palgakorralduse põhimõtted haridusasutuses ja lepivad iga töötajaga kokku konkreetsed tööülesanded ja sellele vastavad töötasud.

Kollektiivlepingu allkirjastasid abilinnapea Lemmit Kaplinski, Tartu Haridustöötajate Liidu esindaja Kalle Kalda ja Tartu Maakonna Haridustöötajate Ametiühingu esindaja Tiiu Laan.

Lisainfo: abilinnapea Lemmit Kaplinski, tel 511 8619.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 28.12.2022