Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Õpilaskonverents ”Mina, ettevõtja!” paneb gümnaasiumiõpilased proovile

SPARK Makerlabi pressiteade

plakat

14. september / Mina, ettevõtja!? 5. oktoobril ootab südalinnas tegutsev SPARK Makerlab noori õpilaskonverentsile, et sellele tõsisele küsimusele vastused leida.

Õpilaskonverents kuulub Tartu ettevõtlusnädala programmi. Tasuta üritus saab alguse hommikul kell 10 ning päeva jooksul toimuvad mitmed ettekanded ja praktiline ning lõbus tiimikoolitus.

Konverentsi teoreetilise osa juhatab sisse SPARK Makerlabi üks asutajatest ja juhatuse liige Tarvo Metspalu teemaga ”Aga mul ju pole aega?!”, kus tuleb arutlusele tänapäeva kiire elutempoga toimetulek. Kuidas aga ideed teostada, on küsimus, millele annab vastuse energia- ja ressursisäästu konkursil "Negavatt" kolmanda koha saavutanud ning ettevõtluskonkursil "Kaleidoskoop" ökoinnovatsiooni auhinna saanud üliõpilasfirma Poko.

Pärast korraldajate poolt kõikidele osalejatele tagatud sooja lõunasööki astub viimasena üles IT-ettevõtja Rein Lemberpuu, kes on muuhulgas aidanud üles ehitada Playtechi ning kelle eestvedamisel on Tartus käivitatud tehnoloogiafirmadele vajalikke teenuseid pakkuvad sTARTUp HUB ja SPARK. Samuti on Rein Lemberpuul oluline roll Eesti suurima ärifestivali sTARTUp Day korraldamisel.

Ürituse praktilises osas asuvad õpilased end proovile panema lõbusal Rube Goldbergi ahelreaktsiooni tiimikoolitusel. Töötoa üks läbiviijatest, Rakett 69 kogemusega Simo-Jarek Zaranek sõnab, et koolitus annab hea võimaluse üksteist koolivälisel ajal tundma õppida. ”Kui koolis räägitakse enamasti vaid kooliasjadest, siis sellises väljakutses tulevad õpilaste head küljed välja. Lisaks õpivad noored omavahel paremini suhtlema ning probleeme lahendama,” mainib Zaranek. Noormees lisab, et töötoas tekkiv võistlusmoment teeb asja ainult lõbusamaks ning tiimikaptenid saavad mitte ainult juhtimiskogemuse, vaid ka võimaluse enda piire kombata. ”Õpilased saavad ahelreaktsiooni ehitades kasutada asju, mida nad tavaliselt ehk ei kasuta, et teha asju, mida nad tavaliselt ei tee,” võtab Zaranek teema kokku.

Õpilaskonverents on küll tasuta, kuid vajalik on osaluse registreerimine. Kuna üritusele oodatakse terveid klasse, siis vormi täitmine on mõeldud kõikidele õpetajatele või klassijuhatajatele, kelle klassis sirgumas 18–19-aastased ettevõtlikud noored. Kokku on konverentsil vabu kohti sajale õpilasele. Link registreerimiseks: http://bit.ly/minaettevotja.

Lisainfo ürituse kohta Kultuuriaknas: https://kultuuriaken.tartu.ee/et/syndmus/tartu-%C3%B5pilaskonverents-mina-ettev%C3%B5tja

Küsimusi võib esitada ka e-kirja teel pille-riin@makerlab.ee või telefonil 56221560.

Viimati muudetud 14.09.2018