Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
14°

Tartu otsib kliimaeesmärke täitvaid rohelahendusi

Autovabaduse puiestee Foto: Mana Kaasik

8. juuni / Kuni 10. juunini saab esitada ideid rohelahenduste konkursile. Tartu Linnavalitsus kutsub kunstnikke, arhitekte, leidureid ning muidu kuldsete käte ja mõtetega inimesi esitama põnevaid lahendusi, mis pakuksid uudseid vaatenurki kliimamuutuste tagajärgedega toime tulemiseks või nendega võitlemiseks ning tõstaks linlaste teadlikkust.

Rohelahenduste konkursile võib pakkuda installatsioone, rajatisi või sündmusi, mis asuvad või toimuvad Tartu linnaruumis 9. juulist 20. augustini 2021 ning on kõigile vabalt kogetavad ja juurdepääsetavad. Rohelahenduse ülesanne on elanike teadlikkuse tõstmine Tartu linna energia- ja kliimakava eesmärkidest.

Tartu linnaarhitekti Tõnis Arjuse sõnul on kliimamuutused otseselt seotud igapäevase elukeskkonnaga. "Sellised mõtete korjed ja koostegemised aitavad väljakutsetele üha enam tähelepanu pöörata, aga ka lahendustele mõelda. Sealjuures on oodatud ka kõiksugu intrigeerivad või humoorikad ideed,“ lisas Arjus.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 10. juuniks esitada rohelahenduse kirjeldus, maksumus, seniste sarnaste tööde nimekiri ning visuaalsed lisad (fotod, joonised, videod), mis illustreeriksid seda, mida soovitakse pakutava lahendusega saavutada.  Rohelahenduse idee saab esitada siin: www.tartu.ee/form/rohelahendused

Tartu linna poolt on idee(de) elluviimiseks 8000 eurot, mille kasutamise otsustab konkursi žürii vastavalt esitatud ideedele. Samuti pakub linn tuge rohelahenduse elluviimisel või koostööpartnerite leidmisel, kui rohesekkumise autoril puudub oskus või kogemus oma ideed ellu viia.

Lisainfo: Tartu Linnavalitsuse linnavarade osakonna analüütik Kaspar Alev, Kaspar.Alev@tartu.ee, 524 2859.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 11.06.2021