Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu otsib Võidu sillale uut nime

Tartu linnavolikogu

Sild Foto: Natali M. Ernits

18. märts 2022 / Volikogu saatis avalikustamisele Võidu silla nime muutmise eelnõu. Nimeettepanekuid saab esitada 10. aprillini kestval avalikul konkursil.

Eelnõuga soovitakse määrata ametlik kohanimi seni Võidu sillana tuntud sillale. Sild sai oma praeguse nime 1965. aastal Tartu linna rahvasaadikute nõukogu täitevkomitee otsusega, mille aluseks oli Suure Isamaasõja veteranide ettepanek võidupüha 20. aastapäeva tähistamiseks.

„Me ei tohi alahinnata märkide mõju,“ rõhutas linnavolikogu esimees Tõnis Lukas. „1965. aastast kannab Riia tänavat Narva maanteega ühendav sild Võidu silla nime. See nii nimetatud võit oli toonud juba siis ja tõi edaspidi nii eesti rahvale kui ka teistele rahvastele Euroopas, ka ukrainlastele, suuri kannatusi. Sellist „võitu“ ei saa meie jätkuvalt tähistada.“

Sillale uue, heade mõtete linnale kohase ning Tartu väärtusi ja vaimu kandva nime leidmiseks ootab volikogu ettepanekuid kuni 10. aprillini.

Nimeettepanekuid saab esitada kodulehel https://www.tartu.ee/et/form/nimekonkurss, e-postiga aadressil [email protected] või tavapostiga linnavolikogu kantseleile (Raekoja plats 1a, 51003 Tartu).

Lisainfo: linnavolikogu esimees Tõnis Lukas, 503 3365

Aune Rumm

linnavolikogu kantselei
kantselei juhataja

Tel: 736 1202
Mob: 514 9896

Viimati muudetud 04.04.2022