Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu pakub kooliõpilastele võimalust osaleda aktiivõppeprogrammides

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Aktiivõpe

10. veebruar 2021 / Linnavalitsus pakub koolidele järgmise aasta õppeaasta lõpuni võimalust osaleda põhikooli või gümnaasiumi õppekava täitmiseks erinevate asutuste aktiivõppeprogrammides. Teiste hulgas otsustati linnavalitsuse istungil sõlmida selleks lepingud Teaduskeskus Ahhaaga, Tartu Ülikooliga, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumiga ja Eesti Rahva Muuseumiga.

Tartu linnavalitsus on koolidele võimaldanud aktiivõppeprogrammides osalemist alates 2013. aastast. Sel korral pakutakse põhikooli õpilastele aktiivõppeprogramme loodusainetes, täppisteaduses ning humanitaar- ja sotsiaalvaldkonnas. Viimases saavad osaleda ka gümnaasiumi õpilased. 
 
"Aktiivõppe programmide keskne hankimine munitsipaalkoolidele on suurim ja mahukaim osa laiemast koostööst Tartu koolide ja erinevate asutuste vahel, mille eesmärk on mitmekesistada õppekava ja muuta õppetööd huvitavamaks. Mul on hea meel, et nii paljud asutused ja organisatsioonid tahavad koolidele pakkuda lisavõimalusi ja koolid omakorda on huvitatud neid võimalusi järjest rohkem kasutama. See näitab, et Tartu on terviklik õpikeskkond ja siin saab õppida kõikjal," ütles linnapea Urmas Klaas.
 
Kuni järgmise aasta lõpuni sõlmiti aktiivõppeprogrammide läbiviimiseks lepingud ligi kümne sihtasutuse, mittetulundusühingu ja linnaasutusega. Loodusainetes hakkavad programme läbi viima SA Teaduskeskus Ahhaa, SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus, Tartu Ülikool (TÜ loodusmuuseum, botaanikaaed, TÜ muuseum, TÜ teaduskooli uurimislabor) ja Lodjaselts. Täppisteadustes viivad programme läbi SA Teaduskeskus Ahhaa, SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Tartu Ülikool (TÜ muuseum), Lodjaselts ja Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu. Humanitaar- ja sotsiaalvaldkonnas korraldavad programme Eesti Rahva Muuseum, Tartu Linnamuuseum, Tartu Mänguasjamuuseum, SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Tartu Ülikool (TÜ muuseum), Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu, MTÜ TYPA ja MTÜ Tartu Tantsuakadeemia.

Aktiivõppeprogrammides on võimalus osaleda kõikidel Tartu munitsipaalkoolidel. Programmid on hinnaga 40-50 eurot tund, ressursimahukate programmide puhul ka kuni 80 eurot tund. Valiku, millistes programmides osaleda, teevad koolid iseseisvalt ja nende eest tasutakse linna eelarve vahenditest.

2022/2023. õppeaastaks korraldab linnavalitsus uue avaliku üleskutse aktiivõppeprogrammide läbiviijate leidmiseks.

Viimati muudetud 19.05.2022