Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu pälvis Emajõe kaldaäärsete arenduste eest rahvusvahelise turismiauhinna

SA Tartumaa Turism

Emajõe-äärsed arendused said auhinnatud Foto: Eva Maria Tartu

1. november 2023 / Tartu Emajõgi sai kaldaäärsete arenduste eest Jätkusuutliku kultuuriturismi sihtkoha (Destination of Sustainable Cultural Tourism) auhinnatseremoonial “Jõepärandi” (Riverside heritage) kategoorias esimese koha.

Emajõe-äärne ala on aastate jooksul muutunud linlaste ja turistide meelispaigaks, kus soojal suveõhtul aega veeta ja kultuuri nautida. Rahvusvaheline žürii hindas kõrgelt linna pingutusi jõge ja linlasi üha rohkem kokku tuua, andes esikoha konkurentsis üle 25 riigi ja 60 avalduse seast.

Emajõe ümbruse arendamise eesmärk on alati olnud luua ühendus jõe ja linna vahel, kus kohalik ja turist mugavalt aega saaks veeta ning see muutuks kauniks kohtumispaigaks. Jõeäärsed kohvikud ja istumisalad on tänaseks loonud atraktiivse keskkonna, kuhu on võimalik kõigil akusid laadima tulla.

Niinimetatud Emajõe Riviera on suurepärane näide sellest, kuidas linna ja kohalike ettevõtjate vahelise koostöö käigus on loodud väärtus, mida hinnatakse nii kohalike seas kui ka üle maailma eri paigus.

Auhinna andis välja Euroopa Reisikomisjon (ETC) koos mitmete partnerorganisatsioonidega. 1948. aastal asutatud katusorganisatsiooni  liikmeskonda kuulub 35 riiklikku turismiorganisatsiooni (NTO) 34 Euroopa liikmesriigist ja nende missiooniks on Euroopa jätkusuutliku turismi arendamine ja tugevdamine. Organisatsiooni pikaajaline eesmärk on luua avaliku- ja erasektori vahel unikaalne side, tänu millele turismitöötajad saavad koostöös edendada Euroopa reisitööstus.

Eesti on EASi ja KredExi ühendasutuse turismiosakonna eestvedamisel ETC täisliige. Regulaarsetel kohtumistel arutatakse turismivaldkonna suundade, erinevate trendide ja arengute, andmete ja uuringute ning üha enam ka kestlikkuse teemade üle. 

Jätkusuutliku kultuuriturismi sihtkoha auhinnad kuulutati välja Euroopa kultuuriturismi konverentsi pidulikul auhinnatseremoonial Pafoses, mis on aastaringselt atraktiivne reisisihtkoht ning kannab tänavu Euroopa Nutika Pealinna tiitlit.

Kõik Jätkusuutliku kultuuriturismi auhinnasaajad leiab ETC leheküljelt: https://etc-corporate.org/news/winners-of-the-destination-of-sustainable-cultural-tourism-awards-2023-revealed/

Lisainfo: Annika Ojasaar, SA Tartumaa Turism turismivaldkonna juht, [email protected].

Viimati muudetud 01.11.2023