Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu peab mõistlikuks toitlusettevõtete piiranguid leevendada

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

21. mai / Tartu linnavalitsus saatis peaministrile pöördumise, milles teeb ettepaneku leevendada toitlustusasutuste lahtiolekuaegade ja alkoholimüügi piiranguid ning juhib tähelepanu praegustest piirangutest tulenevale majanduskahjule.

Vabariigi Valitsuse 16. mai korraldusega jäeti kehtima avamisaegade ja alkoholimüügi piirangud  toitlustusasutustes, mille järgi peavad need olema kella 22-st külastajatele suletud. Valitsus põhjendas oma selliseid otsuseid vastavalt COVID-19 haiguse leviku tõkestamise ja avaliku korra tagamise vajadusega.

Tartu linna toitlustusettevõtted pöördusid Tartu Linnavalitsuse poole, et taotleda toitlustusasutuste suhtes kehtivate piirangute muutmist selliselt, et alates 1. juunist 2020 oleks neil võimalik olla avatud ja müüa alkoholi kuni südaööni.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on senine kriis pannud väga paljud ettevõtjad raskesse olukorda, kus paljud on oma käibe kaotanud. "Leiame, et  nii ulatuslikud toitlustuskohtade tegevuspiirangud ei ole eriolukorra lõppemise järel põhjendatud ning võivad kaasa tuua paljude ettevõtete sulgemise või pankrotistumise."

Tartu Linnavalitsus leiab, et kuni 1. juulini 2020 toitlustusasutuste suhtes kehtivad piirangud pärsivad toitlustussektori taastumist ja siseturismi olukorras, kus kutsutakse inimesi üles toetama kohalikke ettevõtjaid ja tarbima nende teenuseid.

Juunikuu on traditsiooniliselt toitlustusettevõtete jaoks üks kliendirohkemaid kuid. Inimesed liiguvad rohkelt värskes õhus ja külastavad tavapärasest enam ka toitlustuskohti.

Pöördumises valitsusele juhitakse tähelepanu ka sellele, et olemasolev  statistika ei toeta seisukohta, et alkohoolsete jookide jaemüüki tuleks avaliku korra tagamise huvides piirata kuni 1. juulini 2020.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 21.05.2020