Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Raatuse Kool kutsus juubeli puhul külla 100 põnevat külalist

Tartu Raatuse Kooli pressiteade

Raatuse kool Foto: Tiit Grihin

4. detsember 2019 / 2.-7. detsembrini tähistab Tartu Raatuse Kool oma 100 aasta juubelit.

Selle raames kutsuti ühist nimetajat „Tagasi kooli!“ kandvateks kohtumisteks õpilastega külla 100 väga põnevat külalist. Nende hulgas on kooli vilistlasi, lapsevanemaid, sõpru ja mitmeid huvitavaid Eesti inimesi.

„Mõte kutsuda 100 külalist tekkis muidugi sellest, et tähistame 100 aasta juubelit. Tegelikult on kokkuvõttes külalisi isegi veidi rohkem. Suurem osa neist on majas juubelinädalal, aga mõned inimesed käisid juba eelmisel nädalal. Kuigi inimesi väljastpoolt maja käib meil päris tihti ka tavapärase õppetöö ajal, siis tahtsime juubeli puhul pakkuda lastele veelgi põnevamat programmi,“ rääkis kooli direktor Toomas Kink.

Kutsutute hulgas on väga erinevate erialade ja elukogemusega inimesi, kes võtavad lastega kohtumistel jutuks teemasid nii oma valdkonnast kui mujalt. Vilistlased jagavad õpilastega mõistagi ka muljeid oma kooliajast.

Külaliste hulgast leiab Tartu linnapea Urmas Klaasi, tuntud mentori ja juhtimiskoolitaja Indrek Maripuu, trompetisti Mihkel Kallipi, koolijuhid Hendrik Aguri, Merike Kaste, Kadi Kreisi ja Jaanus Rooba. Külla tulevad Maria Jürimäe Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudist, ettevõtjad Tanel Joost, Jaanus Kriisk, Olev Allik, Eero Mikenberg, Margus Eensoo ja viimastel aastatel rohkem spordikommentaatorina avalikkuse ees tuntust kogenud Margus Ader, poliitikud Liina Kersna, Andrus Punt ja Kert Kingo, geenitehnoloog Ermo Leuska, Shaté Tantsukooli juhataja Krõõt Kiviste ning näitleja ja laulja Mait Trink.

Samuti leiame külaliste nimekirjast üles mitmed õpetajad, kelle seas on Toomas Jürgenstein, Raimond Lepiste, Maigi Astok, Kristi Mumm, Anne Rosenberg, Pille Saadjärv ja Imbi Mesila. Kindlasti saavad põnevad olema fotograaf Tiit Lepa, politoloog Juhan Saharovi, veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse õppejõu Kristi Praakle, Ugala teatri teenindusjuhi Eleri Helimetsa, meditsiinifüüsik Ando Aasa, kodanikuaktivisti ja keskkonnakaitsja Rasmus Lahtvee, folklorist Anzori Barkalaja ning ajakirjanik Martin Šmutovi mõttearendused. Kuna tulijaid on tõesti väga palju siis kõiki neist ei jõuagi siinkohal üles lugeda.

Põnevaid külalisi jagub juubelinädalal igasse koolipäeva ja kohtumistest saavad osa kõikide klasside õpilased. Raatuse kooli juubelinädala üritused kulmineeruvad laupäeval Vanemuise kontserdisaalis toimuva piduliku kontsert-aktusega ja sellele järgneva peoõhtuga.

Vaata põhjalikumat ülevaadet kooli juubeli tähistamisest Tartu Raatuse Kooli kodulehelt - raatuse.tartu.ee/et


Lisainformatsioon:
Toomas Kink
Tartu Raatuse Kool, direktor
e-post: [email protected]
gsm: 5064 297

Viimati muudetud 04.12.2019