Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu raekoja platsil algas Valgusküla ehitus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

valgusküla ehitus

16. november 2022 / Tartu raekoja platsile kerkib esimeseks advendiks traditsiooniline Valgusküla, mis ootab kõiki tartlasi ja linna külalisi meeleolukat pühadeaega veetma 27. novembrist 8. jaanuarini.

Raeplatsile rajatakse tartlastele armsaks saanud klaaspaviljonidest külake, mis võimaldab talvise koolivaheaja lõpuni mõnusalt värskes õhus aega veeta. Valguskülla naasevad kohvi- ja piparkoogimüüjad, saanisõidud ja ponid, põhumaja, (multi)filmipaviljon, tulepajad ja puidust loomakarussellid. Valguskülla naaseb ka kanapere, kes kolib lõplikult koju tagasi ilmselt jaanuaris.

Selle aasta klaaspaviljonide sisu valmimisele on kaasa aidanud Ahhaa keskus, EMÜ Limnoloogiakeskus, Päästeamet, Arhitektuurikool, Kõrgem Kunstikool Pallas, TÜ Tartu observatoorium, SA Tartu 2024, SA Kiusamisvaba Kool, TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudengid ja Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste instituut.

Esimesel advendinädalavahetusel avatakse taas ka tartlaste seas väga populaarseks saanud liuväli Suudlevate Tudengite purskkaevu ümber. Raekoja platsi uisuväljak jääb avatuks kuni veebruari lõpuni.  

Selgi talvel jätkub advendiküünalde süütamise traditsioon. Neljal advendipühapäevadel oodatakse kõiki raeplatsile, kus kell 17 algab küünla süütamise tseremoonia. Tänavu on need lavastanud näitleja ja lavastaja Kaili Viidas.

Jõululinn Tartu ootab kõiki linlasi ja külalisi raekoja platsile aega veetma - jalutama ja heade tuttavatega kohtuma, uisutama, meisterdama ja mitmekesist kultuuriprogrammi nautima.

Tutvu programmiga siin https://joululinntartu.ee/programm/

Viimati muudetud 16.11.2022