Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Rahvaülikool tähistab 35. sünnipäeva ja kutsub AI-kunstinäitusele

Tartu Rahvaülikooli pressiteade

Tartu Rahvaülikool tähistab 35. sünnipäeva ja kutsub AI-kunstinäitusele Foto: Aksel Lõbu

10. november 2022 / Täna, 10. novembril täitub Tartu Rahvaülikoolil 35 aastat avaaktusest. Toreda kokkusattumusena saab sel aastal täis ka 100 000 osalemist Tartu Rahvaülikoolis. Kooli sünnipäeva tähistatakse läbi õppeaasta põnevama ja suuremahulisema näitustegevuse ja kontsertidega.

"Minu jaoks on meie õppijad, kes tahavad ja jõuavad end pidevalt arendada, imeinimesed. Au ja tunnustus neile! Hea ontagasi vaadata 35 kooliaastale, mis on alati olnud täidetud arenguga, meie õppijad ja õpetajad hoiavad meid pidevas edasiliikumises," ütleb koolijuht Maire Breede.

Sellest nädalast saab rahvaülikooli Pepleri 4 õppekeskuse fuajees ja saalis vaadata näitust "Algoritmi käes pintsel". 14. tööst koosneva digitaalkunsti näituse on loonud tehisintellektid DALL·E ja Midjourney rahvaülikooli kunstikeskuse töötajate Aksel Lõbu ja Kersti Kohtla suunamisel. 

"Kõik, mis avab uusi võimalusi, kutsub proovima. Nii istusid kaks võhikut, nagu me ise naersime, arvuti taha ja hakkasid proovima, missugust kunsti nende kahe tehisintellektiga sünteesida õnnestub. Ka sellel on oma õppimiskõver, kuid juba algtasemel võib väikese pusimisega saada lummavalt kauneid töid. Mida see muudab kunstivaldkonna professionaalide jaoks tulevikus, on raske ennustada. Küll aga tõstatame näitusega mitmeid küsimusi ja võimalikke stsenaariume," selgitab kunstikeskuse meeskonnajuht Aksel Lõbu.

DALL·E loodud tööde temaatikaks on keeleõppe kohale sobivalt erinevates kunstistiilides Euroopa pealinnad. Saalis, kus toimuvad rahvaülikooli kooriproovid, on Midjourney eri stiilides tööd, mille motiivid lähtuvad muusikast.

Lisaks on Vanemuise kontserdimaja II korrusel värskelt üleval rahvaülikooli õppija maalinäitus "Cätlyn Klaisi abstraktne avarus", Tartu Ülikooli botaanikaaias jätkuvalt väljapanek "Pargis on saladusi" ja mitmeid õppijate näitusi rahvaülikooli ruumides.

Lisainfo:

Aksel Lõbu
Kommunikatsiooni- ja IT-juht
Tartu Rahvaülikool
736 1548, mob 510 5797 

Õppida on mõnus! 
www.rahvaylikool.ee
www.facebook.com/TartuRahvaylikool
www.instagram.com/tarturahvaylikool

Viimati muudetud 10.11.2022