Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Rahvaülikool võtab kasutusele videoõppe platvormi

Tartu Rahvaülikooli pressiteade

Enne esimest salvestust Maniwaldi jaoks. Stuudios Grete Laidi Aarsalu. Foto: Tartu Rahvaülikool

28. august 2023 / Tänasest lisandub Tartu Rahvaülikooli õppevormide hulka videoõpe, mille jaoks on valminud uus õppeplatvorm Maniwald. Esimesed kaks nädalat on platvormil sooduskampaania, mille info leiab õppeplatvormi veebilehelt.

 „Alates pandeemiast on kool pakkunud üle 100 reaalajas veebikoolituse aastas, mille puhul on väga paljud õppijad küsinud järelvaatamise võimalust. Me ei ole seda üldjuhul pakkunud, sest veebis toimuv kontaktõpe järelvaadatavana samaväärselt ei toimi,“ selgitab projektijuht Ingrid Leinus. Nii tekkiski idee teha täiesti uus platvorm videokoolitustele, mis peale pikka pusimist ja pingutamist jõudis vahefinišisse: Maniwaldi platvorm 11 esimese videokoolitusega.

Rahvaülikool plaanib jätkata uute videokoolituste salvestamist, kavas on nii tasuta kui ka tasulisi õppetükke. Järgmised kolm videokoolitust on hetkel erinevates eelproduktsiooni staadiumites. Koolituste salvestamine toimub rahvaülikooli projekti otstarbeks ehitatud õppestuudios või erinõuetega tegevuste puhul õppeklassides ja töökodades.

Videoõppe platvormi leiab veebiaadressilt maniwald.rahvaylikool.ee, rahvaylikool.ee lehelt viib sinna avalehe nupp "videokoolitused". 

Maniwaldi aitas ellu kutsuda Kodanikuühiskonna sihtkapital. Rahvaülikooli arenemist ja  väljakutseid sellel suunal asub kirjeldama meie järjelugu „Klassiruumist videoplatvormile ehk Maniwaldi sünnist“.

Viimati muudetud 28.08.2023