Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Rakendusliku Kolledži lõpetab esimene suvine lend pärast brändimuutust

Tartu Rakendusliku Kolledži pressiteade

Lõpetamine Foto: Rein Toom

21. juuni 2022 / Täna lõpetab Tartu Rakendusliku Kolledži VOCO esimene suvine meistrite lend pärast kooli brändimuutust. Eesti Rahva Muuseumis peetaval pidulikul aktusel saavad lõputunnistuse 835 lõpetajat, kellest 48 lõpetavad kiitusega ning 34 on saanud kutse Vabariigi presidendi lossiaias toimuvale parimate õpilaste vastuvõtule. Lisaks saab 160 õpilast kooli poolt tänukirja.

Sellel aastal saavad lõputunnistuse 835 lõpetajat, mis on eelmise aasta seisuga võrreldes ligikaudu 11% rohkem. 2020. aasta seisuga on lõpetajate arvu kasv olnud suisa ligi 31%.

Tartu Rakendusliku Kolledži direktor Raini Jõksi sõnul on tal väga hea meel, et nii paljud õpilased lõpetavad vaatamata erinevatele kriisidele, mis meie igapäevaelu on mõjutanud. “See, et lõpetajad sellistes oludes lõpuni jõudsid, näitab, et nad on ennast juhtivad meistrid, kes saavad nüüd peale kooli oma elu seiklusterada edasi kujundada, “ sõnas Jõks.

Tartu Rakendusliku Kolledži huvijuhi Lilia Leimani sõnul on lõpetajad säranud ka õppetööst väljaspool ja toonud koolile võistlustelt arvukalt auhinnalisi kohti. “Tulevased meistrid on osalenud nii üleriigilistel kui rahvusvahelistel võistlustel ning omandanud väärt kogemusi ja teadmisi.” Leiman lisas, et noored on osa võtnud heategevusprojektidest ning löönud kaasa koolielu kujundamisel õpilasesinduses.

Aktused toimuvad 21. juunil 2022. a. Eesti Rahva Muuseumi silla-alal järgmistel aegadel:

I aktus 10.00 Ehituse ja puiduosakond ning toitlustuse ja turismiosakond

II aktus 14.00 Autoosakond, tehnikaosakond ja toiduainete tehnoloogia osakond

III aktus 17.00 Iluteeninduse ja tekstiiliosakond, äri ja kaubanduse osakond, IKT-osakond

Tartu Rakenduslik Kolledž on Eesti suurim ning laia rahvusvahelise haardega kutseõppeasutus, kus taseme- ja täiendõppes õpib enam kuni 3000 õppijat. Kooli kahes õppehoones tegutseb seitse teemakooli ning täiendõpet ja lühikoolitusi pakkuv koolituskeskus. Kooli missiooniks on luua võimalusi tulevikutöö oskustega meistrite kujunemiseks.

Lisateave:

Raini Jõks
Direktor
Tartu Rakenduslik Kolledž
[email protected]
7361860

Viimati muudetud 21.06.2022