Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Rakenduslikus Kolledžis arutatakse kutsehariduse tuleviku üle

Tartu Rakendusliku Kolledži pressiteade

Tartu Rakenduslikus Kolledžis arutatakse kutsehariduse tuleviku üle

27. aprill 2022 / 29. aprillil algusega kell 10 korraldab Tartu Rakenduslik Kolledž rahvusvahelise visoonikonverentsi #sajagatulevikku, mille fookuses on kutsehariduse tulevik. Osalejaid oodatakse 19-st riigist.

Ehkki sündmus on pühendatud kooli 100. tegutsemisaastale, vaadatakse seekord mineviku asemel hoopis tulevikku. "Oleme pika ja väärika ajalooga kool. Tänavu möödub 100 aastat meie esimese eelkäija ,Tartu Puu- ja Rauatöökooli asutamisest. Ent mineviku mäletamise kõrval on oluline vaadata ka tulevikku. Oma organisatsiooni puhul oleme viimased poolteist aastat tegelenud väga tugevalt nii sisekaemuse kui tulevikuvisooni loomisega, nüüd tahame minna laiemaks ja vaadata kutseharidust tervikuna," selgitas Tartu Rakendusliku Kolledži direktor Raini Jõks.

Visioonikonverentsi korraldaja, töökohapõhise õppe koordinaatori Sigrid Ester Tani sõnul on konverentsi programmi kokkupanekul lähtutud eesmärgist mitte jääda kinni tänastesse kriisidesse, vaid vaadata hariduskogukonnana kaugemale tulevikku ja väljapoole riigipiire. "Selleks, et kutseharidus oleks jätkusuutlik, populaarne ja arvestatav haridusvalik kõigi teiste haridusteede kõrval, on vaja, et me julgeksime suurelt unistada  ja otsida uusi lahendusi," tõdes Tani. "Meil on juba täna häid võimalusi ja algatusi, näiteks oleme rahvusvahelises koostöös võtnud rolli olla pioneeriks vesinikutehnoloogia õppekavade loomisel kutsehariduse tasandil ning seda kogu Euroopa mastaabis. Peame koolina otsima uusi väljundeid, uusi õppijate sihtgruppe, et olla kaasas maailmas toimuvate arengutega. Meie tugevused digiõppe lahenduste kujul annavad meile selleks uues võimalused," tõi Tani näiteid Tartu Rakendusliku Kolledži tegevusest.

Konverentsikavast leiab nii ettekandeid kui paneeldiskussioone. Eesti haridusvisioonist 2035 teeb ettekande Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets, vesinikutehnoloogiate ja rohepöörde teemadel räägib Tartu Ülikooli füüsikalise keemia professor Enn Lust. Paneeldiskussioonides arutatakse kutsehariduse rahvusvahelistumise ning kutseõppe tippkeskuste teemadel ning õmblusteta haridussüsteemi võimalikkusest. Konverentsi modereerib Urmas Vaino. Paneeldiskussioonides jagavad mõtteid Tartu Rakendusliku Kolledži partnerid nii Eestist kui piiri tagant.

Konverents on jälgitav nii koha peal kooli konverentsisaalis (Kopli 1, Tartu) kui veebis.  Veebiprogramm toimub worksup keskkonnas ning on otseülekandes jälgitav ning ka järelvaadatav SIIN. Osalema oodatakse kõiki hariduselust huvitujaid. Osalejatel palume end registreerida: bit.ly/sajagatulevikku
 
Lisainfo:

Sigrid Ester Tani
konverentsi peakorraldaja
Tartu Rakenduslik Kolledž
[email protected]
Tel 5883 5111

Viimati muudetud 27.04.2022