Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu südalinna tuleb linlaste kohtumispaik Autovabaduse puiestee

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Emajõe-äärne melu Foto: Marek Metslaid

3. juuni 2020 / 3. juulist muutub Vabaduse puiestee Autovabaduse puiesteeks ning sellest Tartu südalinnas asuvast sõiduteest saab kuuks ajaks mõnus linnaruum vaba aja veetmiseks.

Autovabaduse puiestee ellukutsumise eesmärk on elavdada kesklinna, ühendada Emajõge ja südalinna, pakkuda põnevaid vaba aja veetmise võimalusi, tuua kokku erinevad põlvkonnad ja tugevdada eriolukorra järel kogukonnatunnet.

Linnapea Urmas Klaas selgitas, et kuna koroonaviiruse leviku tõttu jäävad ära mitmed oodatud üritused, otsustas linnavalitsus pakkuda tartlastele võimalust koguneda linnasüdamesse ning nautida suve ja üksteise seltskonda ootamatus keskkonnas - keset sõiduteed. “Pärast keeruliselt alanud aastat soovime inimestele pakkuda rõõmu ja mõnusat linnaruumi. Loome keskkonna, mis tooks kesklinna rohkem inimesi ning piirkonna elavdamise kaudu jõuavad külastajad ka sealsetesse kohvikutesse ja restoranidesse,” sõnas Klaas. 

Autovabaduse puiesteele on oodatud kõik, kes tahavad kesklinnas mõnusalt aega veeta, pidada vabas õhus koosolekuid või saada osa erinevatest tegevustest. Külastajaid ootavad koosolekuteala, rannabaar, kiiged, välilugemissaal, tänavatoiduautod, piknikualad, pinksilaud, turu- ja täikaplats, loodusmaja ja kunstimuuseumi programmid, välikino ja palju muud põnevat. 

Terve ala on kujundatud 2+2 distantsireeglit silmas pidades, seda tuletavad meelde tähistused asfaldil ja haljasaladel. Meelelahutusprogrammi välja ei kuulutata, et vältida kogunemisi. Kindel võib olla aga selles, et terve kuu on Autovabaduse puiesteel täidetud meeleolukate sündmustega, mistõttu tasub kohale tulla igal ajal. 

Kui linlased ja külalised võtavad Autovabaduse puiestee hästi vastu, loodetakse sellega jätkata ka järgmistel aastatel. 

Autovabaduse puiestee loomisel teevad tihedat koostööd linnavalitsus, sihtasutus Tartu 2024, ettevõtjad ning paljud linna kultuuri- ja haridusasutused.

Autovabaduse puiestee on avatud 3. juulist 2. augustini.  

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145; arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Tõnis Arjus, tel 736 1254, 5304 6148; kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul, tel 736 1351, 527 1723.

Viimati muudetud 10.06.2020