Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu täitub päevaks laia ilma pealt kokku tulnud kultuuriampsudega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

rongkäik Foto: Uku Peterson

18. juuni 2024 / Täna kell 20.00 saab Vanemuise kontserdimajas nautida kohalikku pärimust ja laia ilma pealt kokku tulnud kultuuri, kui tasuta kontserdi annab Balti Noorte Keelpillimängijate ühendorkester. Kontsert-simmanile eelneb päev täis laulu, tantsu ja muusikat tartulikes paikades.

Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo nädala seob üheks eri rahvaste kultuuridele pühendatud päev, mil kohtuvad laul, tants ja muusika. “Peonädala mõttes pakuvad “Laia ilma peal” kontserdid ja simman hetke, et olla uudishimulik, tulla kokku ja tähistada rahvakultuuri koos sõpradega lähemalt ja kaugemalt,” rääkis Tartu laulupeo projektijuht Sander Tamm.

Kell 12 teeb Kaubamaja ees etteaste Balti Noorte Keelpillimängijate ühendorkester. Kell 13 laulab Pirogovi pargis Eesti-Ukraina lauluring ja kell 14 saab Emajõe kaldapromenaadil kuulda Elva akordionistide ansamblit.

Õhtuses vööndis näeb kell 17 Pirogovi pargis Tampere ja Pori Vingerpusse ning rahvatantsurühma Ülelahedad. Kell 18 tervitab Emajõe kaldapromenaadil kuulajaid regilauluansambel Väike Hellero ja kell 19 kõlab Kaubamaja ees Oskar Nursi trummisoolo.  

Päev kulmineerub “Laia ilma peal” kontsert-simmaniga Vanemuise kontserdimajas, kus astub lavale ühendorkester koos 19 läti, 37 leedu ja 32 eesti noore keelpillimängijaga. Tunni jooksul esitatakse lugusid Malaisiast, Uus-Meremaalt, Prantsusmaalt, Ladina-Ameerikast, Hispaaniast, Lätist, Leedust ja Eestist. Õhtut juhib Jalmar Vabarna. Kontsert on kõigile tasuta.    

Järgneb õhtune simman, kus mängib muusikat ja õpetab eri rahvaste tantse folklooriklubi Maatasa.

Sissepääs sündmusele toimub elavas järjekorras ja vastavalt kohtade arvule.  

Lisainfo:  Sander Tamm, Tartu laulupeo projektijuht, +372 5855 6456 

Mari-Liis Koemets

avalike suhete osakond
turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

Tel: 7361 182
Mob: 5345 8898

Viimati muudetud 18.06.2024