Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu toetab kultuuriprojekte 735 400 euroga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

laulupidu

/ Tartu linn toetab 2019. aasta kultuuriprojekte 735 400 euroga.

109 erinevat kultuuriprojekti toetatakse kokku 703 100 euroga ning sellele lisaks on 32 300 eurot planeeritud erakorraliste sündmuste rahastamiseks.

Abilinnapea Madis Lepajõe sõnul peeti kultuuritoetuste jagamisel silmas mitmekesist ja kvaliteetset kultuuriprogrammi, mis on suunatud nii kohalikele elanikele kui ka Tartut külastavatele turistidele. „Tuleva aasta kultuurielu keskmes on kindlasti Tartu laulupeo 150. juubelit tähistavad sündmused,“ sõnas Lepajõe ning lisas, et kogu alanud kultuuriaastat võimendab Tartu kandideerimine Euroopa kultuuripealinnaks 2024. "Otsuse, kas Tartu selle tiitli võidab, teeb kõrge ekspertkomisjon hiljemalt septembris,“ ütles Lepajõe.

Jätkuvalt toetab linn rahvusvaheliselt tunnustatud kultuurisündmuste ja festivalide korraldamist ning elanike aktiivset osalemist kultuurilistes tegevustes. Seetõttu on 2019. aastal toetust saavate projektide nimekirjas nii suuri festivale ja väiksemaid projekte kui ka aastaringset kultuuriprogrammi pakkuvaid asutusi.

Suuremate summadega toetatakse tänavu ka kauaaegsete koostööpartnerite korraldatavaid üritusi, festivale ning etendusi. Mitmed 2019. aastal toetatavad kultuuriprojektid on seotud alternatiivkultuuri edendamisega.

Projektide rahastamisel on arvestatud kultuuriprogrammi aastaringset järjepidevust. Lisaks suurüritustele, millest paljud on kujunenud Tartu kultuurielu traditsioonilisteks lipukandjateks, toetatakse ka kultuurielu värskendavaid uusi algatusi.

Lisainfo: abilinnapea Madis Lepajõe, tel  7361 223, 517 8562;  kultuuriteenistuse peaspetsialist Hemminki Otstavel, tel 736 1357, [email protected]

Kultuuriprojektide toetused

Viimati muudetud 03.01.2019