Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu toetab linlaste vaimset tervist Tartu Rahvaülikooli koolituste kaudu

Tartu Rahvaülikooli pressiteade

2. märts 2022 / Tartu Linnavalitsus toetab kevadsemestril Tartu Rahvaülikooli koolituskava, mis pakub tartlastele vaimse tervise koolitusi. Maini toimub üle 20 koolituse, teemad jagunevad kõigile mõeldud vaimse tervise, vanemaealiste ning lapsevanemate koolituste vahel. Osaleda võivad kõik soovijad.

"Praeguses pingelises olukorras on eriti oluline mõtestada, kuidas hoida enda vaimset tasakaalu. Peame küsima, kuidas säilitada enda rahulik meel ning toetada oma lapsi, kelle jaoks on maailmas toimuv kordades raskemini hoomatav ja mõistetav kui suurte inimeste jaoks. Loodan, et Tartu Rahvaülikooli koolitused aitavad osalejatel korrastada enda mõtteid ning kanda leitud rahulikumat meelt ka enda lastele," selgitas Tartu abilinnapea Mihkel Lees.

Koolituste valik on abiks kriisis tekkinud ja võimendunud väljakutsetega toimetulekuks, olgu selleks stress, ärevus, suhted või kohanemine muutustega. Vanemaealistele pakutakse lisaks psühholoogiaalastele koolitustele ka mälu värskena hoidmist, joogat ning nutitelefoni kasutamise koolitust. Koolitajateks on oma ala tunnustatud spetsialistid.

 "Meil on hea meel, et tänu linnavalitsuse toetusele saame pakkuda neid koolitusi kõigile. Tartu Rahvaülikooli kogemus on selgelt näidanud, et ühiskonnas vaimse tervise teemade suurem tõstatamine on ka inimeste isiklikku abivajaduse teadvustamist parandanud," tõdes Tartu Rahvaülikooli õppeosakonna juht Ingrid Leinus, "Sellised koolitused saavad anda vaimse tervise tuge ja esmaabi ning panustavad ennetusse."

Linna toetusega koolitused on sümboolse osalustasuga. Esimesed grupid on äsja toimunud ja järgmised täituvad kiirelt. Koolitustele saab kirja panna kodulehel.

Tartu linna ja Tartu Rahvaülikooli koostöö vaimse heaolu parendamiseks algas juba eelmisel poolaastal. Sügissemestril osales linna poolt toetatud 17 kursusel ligi 300 inimest. Õppijate tagasisidest tuli selgelt välja, et selliseid koolitusi on vaja ka edaspidi. 

Lisainfo:

Ingrid Leinus
Tartu Rahvaülikool
õppeosakonna juht
[email protected]
Tel 742 7742

Mihkel Lees
Tartu abilinnapea
[email protected]
Tel 736 1210

Viimati muudetud 03.03.2022